Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA

11 Mayıs 2019

...................

"Devlet Üstün Hizmet Madalyası" sahibi Bolulu hayırsever iş insanı İzzet Baysal, adına düzenlenen "Şükran Günleri" ile anılıyor.

Bolu'da kurduğu vakıf aracılığıyla 1994'ten bu yana kentin her köşesine toplam değeri 500 milyon liradan fazla olan hastane, kreş, üniversite, cami, okul ve huzur evleri olmak üzere onlarca eser kazandıran İzzet Baysal adına düzenlenen "Şükran Günleri" başladı.

Bolu Valiliği, Kent Konseyi, Belediye Başkanlığı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve İzzet Baysal Vakfınca düzenlenen "İzzet Baysal Şükran Günleri" etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

HUKUK FAKÜLTESİ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Daha sonra İzzet Baysal Anıtı önünde düzenlenen programda, geçen yıl Cumhurbaşkanlığı kararıyla kurulması onaylanan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasının yapımı için BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal arasında protokol imzalandı. Protokolün onur şahidi ise Vali Ahmet Ümit, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydınve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu.

Vali Ahmet Ümit, burada yaptığı konuşmada, Bolu'nun yetiştirdiği önemli insanlardan biri olan ve Türkiye'nin yardımseverlik simgesi haline gelen İzzet Baysal'ın anısına düzenlenen Şükran Günleri'nin öneminden bahsetti.

"ŞEHİRLER, BAĞIRLARINDA YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU DEĞERLER İLE ANILIR"

İzzet Baysal'ın Bolu'ya kazandırdığı değerleri bilen ve takip eden birisi olarak, Bolu'ya hizmet etmekten onur ve gurur duyduğunu vurgulayan Ümit, "Şehirler, bağırlarında yetiştirmiş olduğu değerler ile anılır. Bir şehrin tamamını kapsayıp kucaklayan, birleştiren, o şehirde yaşayan hemen hemen herkesin hayatına bir şekilde dokunabilmeyi başaran şahsiyetler yetiştirmek son derece zordur. Bu konuda Bolu şanslı illerimizden biridir. Çünkü ismi, ülkemizin dört bir yanında bilinen, örnek bir hayırseveri, İzzet Baysal'ı vardır." şeklinde konuştu.

İzzet Baysal'ın yeğeni ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ise amcasına hitaben yazdığı mektubu okudu. Anma programı kapsamında, yarın Kent Meydanı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve İzzet Baysal'ın izinden giden hayırsever iş insanlarına "Sosyal Sorumluluk" ödülleri verilecek.

  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
  • İZZET BAYSAL'A ŞÜKRANLARIMIZLA
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.