VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZCAN İŞÇİLERİN AKIBETİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

12 Nisan 2019

...............................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçilmeden önce vaatleri arasında bulunan “Belediyede hiçbir işçiyi işinden çıkarmayacağız” sözü ile alakalı yaptığı açıklamada, “19 Aralık’taki sözüm ve o zamanki şartları dikkate alacağız” dedi.

31 Mart mahalli ve idari seçim sürecinde 19 Aralık’ta Bolu’ya gelerek ilk günden sıkça “Seçildiğimiz takdirde hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağız” diyen ve bu konu ile ilgili belediye işçilerine noterden onaylı taahhütname dağıtan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, meselenin Bolu Belediye Meclisi’ne taşınması üzerine açıklamalarda bulundu.

“19 ARALIK’TAKİ SÖZÜM VE O ZAMAN Kİ ŞARTLARI DİKKATE ALACAĞIZ”

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban’ın konu hakkında soru sorması üzerine konuşan Özcan, kendisinin bu sözü verdikten sonra belediyeye hala kaç işçi alındığını bulamadıklarını ve bu söz için konu hakkında konuştuğu ilk gün olan 19 Aralık’taki şartların esas alınacağını söyledi.

 Özcan, “Ben de bu konuya hiç girmek istemiyordum. 19 Aralık’ta Bolu’ya geldim ve dedim ki belediyenin 1051 çalışanı var. Arkadaşlarımızın ekmeği ile oynamayacağız. Bunun gereğini yapacağız. Ancak o tarihten sonra ne kadar insan alındığını hala bulamadık. 4 gündür birim müdürlüklerine yazı yazdım. Çarşambaya kadar süre verdim. Belediyenin tahakkuk etmiş borçları var elimizde, tahakkuk etmeyen borçlarının ne kadar olduğunu bulamadık. Evet o taahhütte yazıyor. 19 Aralık’taki sözümün gereği olarak keyfi bir çıkarma yapmayacağız. 19 Aralık’taki sözüm ve o zaman ki şartları dikkate alacağız” dedi.

“YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ İŞÇİ ALINDI”

Konuşmasında eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı da eleştiren Başkan Özcan, bu söz sonrası yangından mal kaçırır gibi işçi alındığını ve bunu hiçbir vicdanın kabul etmeyeceğini ifade ederek, “Şunun çok kötü bir yaklaşım olduğunu ifade etmek istiyorum. Artık aday olmayacağı belli olan bir belediye başkanının, yangından mal kaçırırcasına sürekli hatta son güne kadar birilerini almaya çalışmasını hiçbir vicdan kabul etmez. Ben 19 Aralık’ta durduğum noktadayım. 19 Aralık’taki şartlara göre verdiğim sözün arkasındayım” diye konuştu.

7 yorum yapılmış
 • Mehmetalkan
  12 Nisan 2019 • 23:47
  Altına imzamı atarım
 • bolulu
  13 Nisan 2019 • 13:24
  kimsenin ekmeyiği ile oynazmaz ama akp kendi yandaşını doldur du tabiyatın kalbi diğe şikerti var iş kurda iş ilanı var başvur belediye ye akp li diğilsen hım hum burun kıvırma oldu bi hanım efendi seni kayde almayıp dalga gecer gibi konuşurdu ama akpli isen hemen işe alınırdın unutma bolu
 • idem
  13 Nisan 2019 • 13:48
  Torpille bir yere girdiğinizde,sizden daha çok o işi hak eden birilerinin önüne geçirildiğiniz de oradan aldığınız maaşı nasıl huzurla yiyebiliyorsunuz?Gece başınızı yastığa koyduğunuzda hiç vicdanınız sizi rahatsız etmiyor mu? Kul hakkı bu hanımlar beyler kendinize gelin! Haram giren evden hayırlı evlat çıkmaz.Hak yemeyin hakkınızı da yedirmeyin.Topille alınanlar tespit edilip işlerine son verilmelidir.
 • Zeynep
  13 Nisan 2019 • 15:42
  Eşim hapiste iş istiyorum akrabam ve millet vekili tanıdığım yok kaç kere yazdıysam yayınlamadınız
 • Dikkat
  13 Nisan 2019 • 23:13
  Tehlikeli bir konu... Sonuçta dokunmayacağım demişsin, tabi bir çay ocağında 8 kişi varsa gerekeni yapın, personel ihtiyacı olan yere alınan ve yetrliliği olan bir insanı işten çıkarman ekmeğiyle oynamak olur.
 • Seyhankarakulak
  14 Nisan 2019 • 08:39
  Şantiyede 1 kişi çalışıp 3 kişi başında bekliyo kime sorarsam şef. formen .şoför herkesin eli cebinde. Herkesin altında bi araba şugursuca geziyorlar
 • Bolu14
  16 Nisan 2019 • 00:16
  Biz Ak partiliyiz bizimde hic bir isimiz olmadı merak etmeyin...Neden cıkar menfaat emlak gurubuna girmediğimiz icin...Bu partiyi nasıl bitirdiler zannediyorsunuz yan yandas haram riya. EYY HZ. ÖMER GEL adaletinide getir....
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.