Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZCAN BELEDİYE İŞÇİLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

28 Mart 2019

............................

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan belediye işçileri ile ilgili eleştirileri cevapladı. Özcan, “Bir atasözümüz var ‘Söz Uçar Yazı Kalır’. Cuma günü kalktım gittim notere ‘Ben bir beyanda bulunmak istiyorum. Eğer belediye başkanı seçilirsem hiçbir belediye çalışanımızın ekmeği ile oynamayacağım. İşten çıkartmayacağım’ dedim.” şeklinde konuştu.

Tanju Özcan, partisinin Sağlık Mahallesindeki seçim bürosunda basın mensupları ile bir araya geldi. Burada Belediye işçilerine verdiği noter tasdikli taahhütle ilgili kendisine yöneltilen eleştirileri cevaplayan Özcan, emekten yana olduklarını ifade etti.

“İŞİNİZLE EKMEĞİNİZLE İLGİLİ BİZDEN YANA KAYGINIZ OLMASIN”

 Özcan “18 Aralık’ta adaylığım ilan edildi.19 Aralık’ta Bolu’ya geldim. Sonra ilk konuşmamda belediye çalışanı arkadaşlarımız tedirgin olmasın. Bizden kaynaklı hiç tedirginlik olmasın. Türkiye’de belediye başkanları değişeceği zaman çalışanlarda bir tedirginlik olur. Ama işinizle, ekmeğinizle ilgili bizden yana kaygınız olmasın. Belediye çalışanlarımız bize itibar ettiler Allah razı olsun. Çünkü bu işlerde geçmişin çok önemi var. Geçmişte o 117 kişi işten atılırken onlara en çok sahip çıkanın Tanju Özcan olduğunu bütün Bolu biliyor. O 117 arkadaşımız ile biz hala ondan dolayı dostluk ilişkilerimiz sürdürüyoruz. Ailece oturmaya gidip geldiklerimiz var. Bizim dün tavrımız emekten yanaydı bugün de emekten yana yarında emekten yana olacak. Bunu her yerde söylüyoruz” dedi.

“SÖZ UÇAR YAZI KALIR”


Özcan sözlerine şöyle devam etti, ”Bir atasözümüz var “Söz Uçar Yazı Kalır”. Cuma günü kalktım gittim notere “Ben bir beyanda bulunmak istiyorum. Eğer belediye başkanı seçilirsem hiçbir belediye çalışanımızın ekmeği ile oynamayacağım. İşten çıkartmayacağım” dedim. Bunu da arkadaşlarıma verdim koyun cebinize, saklayın dedim. Devamında; Eskişehir modelini benimseyeceğiz.3,5 aydır bunu anlatıyorum. Eskişehir modeli üreten bir belediye demek. Eskişehir belediyesi üretiyor, ürettiği hizmeti başka belediyeye, il özel idarelere ve üniversitelere satıyor. Büyük para kazanıyor. Daha çok insan istihdam ediyor.

Benim amacım belediyede çalışan 1000 civarında kardeşimin ekmeği ile oynamak değil, onun üzerine üreten belediyecilik anlayışını getirerek bu 1000 çalışan üzerine 1000 çalışan daha koyabilmek. 1000 kişinin daha belediye aracılığı ile evine ekmek götürmesini sağlamak. Bunu yapmaya çalışıyorum. Belediyedeki çalışan arkadaşlarıma bunu verdim onlarda teşekkür ettiler. Katlayıp ceplerine koydular. Biz bunu saklayacağız Tanju Bey dediler.Güzel olan bu.

Peki bunu eleştirenler niye bunu eleştiriyor? Ben bunu anlamıyorum. Ben işçiyi çıkartmayacağım diyorum. Benden önceki belediye başkanlarından bir tek Alaaddin Yılmaz dışında Bolu Belediye Başkanlarının hiç biri bir önceki dönemde alınan insanları işten çıkartmamış ki. Bir tek 117 işçi ile ilgili Bolu’da sıkıntı yaşandı geçmişte. Bizde Alaaddin Bey’den önceki, belediye başkanlarını bu yönüyle örnek alacağız. Kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Buradaki rahatsızlık nedir inanın çözemedim.”

“CHP İKTİDARA GELDİ DE BEN Mİ YAPMADIM”

 
2015 Genel Seçimlerinde Gerede’deki deri işçilerine verdiği noter tasdikli taahhütle ilgili de konuşan Özcan, o dönemki taahhüdünü CHP’nin iktidara gelmesi halinde yerine getireceğini beyan ettiğini sözlerine ekledi. Deri işçileri adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşmalar yaptığını söyleyen Özcan şöyle konuştu; “Biz o zaman diyoruz ki, milletvekili adayı Sayın Yusuf Renkli ile notere gittik.

 Dedik ki, biz milletvekili adayıyız, o zaman parlamenter sistem var, partimiz iktidara gelirse, biz şunları taahhüt ediyoruz demişiz. Bunları da samimiyetle işçi arkadaşlarımıza dağıtmışız. Ama milletimiz bize değil, bizim partimize değil, bir başka partiye ülkeyi yönetme görevi verdi. Ama biz buna rağmen o taahhüt ettiklerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden dile getirmeye devam etmişiz. Orada ne yazıldığını okuma yazması olan herkes, rahatça okuyup anlayabilir. O taahhüdün arkasındayım, geçmişte bunu söyledik. Üstelik deri işçileri ile ilgili bana söylenebilecek hiçbir şey olduğu kanaatinde de değilim.”

“GEREDE’DEKİ İŞÇİLERİN SORUNLARINA SAHİP ÇIKAN BENDİM”

Özcan, “Gerede’deki deri işçilerinin sorunlarına sahip çıkan da bendim. Tek milletvekiliydim. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde defalarca konuşa konuşa bugün deri işçilerimizin bir kısım sorunlarını çözdük. Biz o problemleri çok iyi biliyoruz 3/4’ü sigortalı bile değil.

Biz o zaman demişiz ki CHP iktidara gelirse, CHP iktidara geldi de ben mi yapmadım? Diye sorarım elbette. Şimdi de diyoruz ki, ben belediye başkanı seçilirsem işten çıkartmayacağız diyorum. Buna itiraz eden niye itiraz ediyor. Buna itiraz edenlerin farklı bir düşüncesi mi var belediye işçileri ile ilgili? Bu soruların aslında muhatabı ben olmamalıyım, bu soruyu soranlar buna cevap vermeli” dedi.

1 yorum yapılmış
  • kemalserit
    29 Mart 2019 • 04:29
    2004 te işten çıkartılan 117 işçi için eski baro başkanıyla ne tür organizasyonlar içinde olduğunuzu unutmadık
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • ÖZCAN’DAN AK PARTİLİ AYDIN’A ÇOK SERT SÖZLER
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.