Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI

22 Mart 2019

.....................

Bolu'nun Seben ilçesine bağlı Çeltikdere Köyü'nde geçtiğimiz yıl 4 kişininöldüğü, 2 kişinin de yaralandığı davanın keşfi yapıldı. Köyün çevresi 100 Jandarma tarafından abluka altına alınarak kuş uçurtulmadı. Olayın zanlıları, Zeki Büyüktopaç, Hasan Büyüktopaç, Mustafa Büyüktopaç ve Onur Büyüktopaç olay yerinde yaşananları mahkeme heyetine tek tek anlattılar. 

Edinilen bilgiye göre, olay, 2018 yılının Şubat ayında Bolu’nun Seben ilçesiÇeltikdere Köyü’nde meydana gelmişti. Daha önce aralarında tarla yüzünden husumet bulunduğu iddia edilen iki aile arasında kavga çıkmış ve iki aile arasında çıkan kavga sonucunda Ayhan, Taşkın, Emine ve Zekiye Büyüktopaç hayatını kaybederken, Soner ve Mehmet Büyüktopaç yaralanmıştı. Yaşanan olayda ZekiBüyüktopaç, Hasan Büyüktopaç, Mustafa Büyüktopaç ve Onur Büyüktopaç tutuklanmıştı.

MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ
Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında Zeki Büyüktopaç, “Kasten öldürme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma”, “Kasten öldürmeyeteşebbüs”, Onur Büyüktopaç, “Kasten öldürme, Korku kaygı veya panik oluşturacak tarzda silahla ateş etme, kasten öldürmeye teşebbüs, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya aşıma veya bulundurma, silahla tehdit”, Hasan ve Mustafa Büyüktopaç'da “Kasten öldürme, Kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıkmış, sanık avukatları olayın aydınlatılması için Çeltikdere köyünde mahkeme heyetinin keşif yapması talep etmiş, mahkeme heyeti de bu talebi kabul etmişti.

100 JANDARMA GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı keyif kararı üzerine Jandarma Alay Komutanlığı, Cezaevi Jandarma ve Seben İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan yaklaşık 100 jandarma ilk olarak köyün giriş ve çıkışlarını kapattıktan sonra, köyün dört bir tarafına da jandarmalar yerleştirilerek, köy içinde ve çevresi adete ablukaya alınarak, kuş uçurtulmadı.

OLAY ÇIKMADI
4 kişinin ölümü ve 2 kişinin de yaralanması olayının keşfi nedeniyle, öne mahkeme heyetinin can güvenliği sonra da tutuklu sanık 4 kişinin can güvenliği sağlandı. Keşif başlangıcında ve gelişmelerinde hiçbir olayın çıkmaması olayın sevindirici yanı oldu. Tutuklu sanıkların işledikleri cinayetleri ve çıkan olayları bir bir mahkeme heyetine anlattı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti de olay yerinde yeniden canlandırma yaparak, cinayetin çözülmesi için detaylı notlar aldı. Keşfin karar aşamasında büyük rol oynayacağı öğrenildi.
Kaynak - Kasım Şahin - Olay Gündem Gazetesi

 • VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI
 • VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI
 • VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI
 • VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI
 • VAHŞİ KATLİAMIN SANIKLARINA KEŞİF YAPTIRILDI
2 yorum yapılmış
 • NesrinByktopa
  23 Mart 2019 • 19:51
  Ey güzel allahım acı çektiklerini görebileçekmiyiz acaba.Ruhunuzun huzur bulabilmesi icin ne yapsak azdır.bu acı nasıl azalır bilemiyorum alışmak mı yoksa zamanmı hangisi?
 • Mehmet
  3 Nisan 2019 • 18:10
  Galiba yalan doğruları yenecek gibi adamlar 4 kişi öldürmüş daha biz sucsuzyuz diyorlar çok yazık
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.