VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TANJU ÖZCAN'DAN KONUT MÜJDESİ

18 Mart 2019

....................

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan bir projesini daha açıkladı. Bolu’da yaşayan ihtiyaç sahibi, dar gelirli ailelerin konut sahibi olmaları için belediye öncülüğünde kooperatif kurarak konut yapacaklarını ifade etti.

Bolu’da konut sahibi olamayan binlerce vatandaşın olduğunu ifade eden Özcan, bu ailelerin konut sahibi olmaları için belediye öncülüğünde bir kooperatif kuracaklarını ifade etti.

Tanju Özcan, “Yoksul, ihtiyaç sahibi ailelerimizle ilgili çalışmamızdan bugün bahsetmek istiyorum. Bolu’da konut sahibi olmayan binlerce vatandaşımız var. Mevcut ekonomik şartlarıyla Bolu’da yapılmış olan bir daireyi satın alabilmeleri gözükmüyor. İşte biz yoksul, ihtiyaç sahipleri ailelerimize koruyup kollayabilme ve konut yapabilme adına hemen seçimden sonra Allah bize bu görevi nasip ederse belediye öncülüğünde bir kooperatif kuracağız. Belediye olarak yeri biz temin edeceğiz ve kooperatif usulü olarak yoksul ve dar gelirli ailelerimize sosyal konutlar üretmeye başlayacağız. Bunlar şehrin doğusunda ve batısında olacak. Tünel kalıp yöntemiyle yapılacak. Bolu’da binlerce vatandaşımızın konut sahibi olmasını sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“PARAMIZ BOLU EKONOMİSİ İÇİNDE KALACAK”
Yapılacak olan bu konutların Bolu’da iş yapan müteahhitler tarafından yapılacağını belirten Özcan konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Biz bu kooperatifi dışarıdan TOKİ getirip yaptıralım mantığında değiliz. Bolu’da iş yapan müteahhitlerimizle birlikte Bolu’daki vatandaşlarımıza bu konutu üreteceğiz. Yani yeri belediye bulacak, üyesi yoksul, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşımız olacak, binaları da Bolu’da iş yapan müteahhitlerimize yaptırtmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla paramız da Bolu ekonomisi içinde kalmaya devam edecek.”

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.