Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"BEN SİZİN SAYENİZDE ÖNEMLİ MAKAMLARA GELDİM"

26 Ocak 2019

................................

Haber-Ayşe Songül Erhan

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, ziyaret ettiği Bolu Demirciler, Nalbur ve Sanatkârlar Odasında yaptığı konuşmada, “AK Parti iktidarının nimetlerinden Bolu’nun faydalanması lazım. Biz buna vesile olmaya çalışacağız.” dedi.

Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Demirciler, Nalbur ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti. Metin, çoğunluğunu sanayi esnafının oluşturduğu oda üyelerinden yeni döneme ilişkin talep ve görüşlerini aldı. Metin ayrıca, sanayi sitesinin taşınması ve mevcut sanayi arazisinin nasıl değerlendireceği konusuna da açıklık getirdi.

“ESNAFIMIZLA YOĞUN MESAİ HARCAYACAĞIZ”

Sanayi esnafı ve sanatkârları ile görüşmesinde Metin, Bolu Belediye Başkanlığı yetkisinin kendisine tanındığı zaman tüm esnaflarla güzel çalışmalara imza atmak istediğini belirterek, “Meslek odamıza kayıtlı esnafımızın, sanatkârımızın ne problemi varsa çözümü için yoğun mesai harcayacağız.” dedi. Adaylığı ilan edilir edilmez toplumun her kesiminden vatandaşlarla görüşmeye başladığını belirten Metin, yeni dönemi gelen talep ve şikâyetlere göre şekillendireceklerini aktardı.

 “SİZİN SAYENİZDE ÖNEMLİ MAKAMLARA GELDİM

Bulunduğu tüm makamlara Bolu halkı sayesinde geldiğini anlatan Metin, şunları söyledi: “Ben Fatih Metin olarak sizlerin sayesinde önemli makamlara geldim. Bir dönem milletvekilli yaptım, en önemlisi 7 sene bakan yardımcılığı yaptım. Bu tecrübeler hep sizlerin sayesinde oldu. Bolu halkının AK Parti’ye olan teveccühü sayesinde oldu. Partim de beni bu yerlerde görevlendirdi. Nasip olur da belediye başkanı olursak bu bilgi, birikim ve tecrübemizi Bolu’ya hizmete dönüştürmeye çalışacağız.”

“AK PARTİ’NİN NİMETLERİNDEN BOLU’NUN FAYDALANMASI LAZIM”

İktidar ve muhalefet partililerince yönetilen belediyeler arasındaki farklara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Metin, “İktidar partisinin yönettiği bir belediye ile muhalefet partisinin yönettiği bir belediye arasında çok büyük fark var. AK Parti iktidarının nimetlerinden Bolu’nun yeni dönemde de faydalanması lazım. Biz buna vesile olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

 “SANAYİ SİTESİ’NİN SIKINTILARINI BİLİYORUM”

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Metin ayrıca, Bolu Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. İnşaat çalışmalarının sürdüğü yeni sanayi sitesi için uzun, sıkıntılı bir süreç yaşandığını aktaran Metin, “Ben bunları çok iyi biliyorum. Ve sonuçta Allah’a çok şükür bu süreç atlatıldı ve inşaata başlandı. Birazdan buradan çıktıktan sonra da yeni sanayi sitemizin müteahhitti ile buluşacağım. Çalışmalar hangi aşamada, bunla ilgili bilgiler alacak, sanayi sitesi yönetimimizin talepleri ile bir görüşme yapacağım.” dedi.

“ESNAF NE DERSE O”

Metin, mevcut sanayi sitesi arazisinin nasıl değerlendirileceği konusuna da açıklık getirerek, “Bir yandan sanayi sitesinin inşaatını takip ederken, diğer yandan da mevcut sanayinin yeri ile ilgili kafa yoruyoruz. Bura ne olacak? Size çok net bir şey söyleyeyim; buranın ne olacağına esnafımız karar verecek. Esnaf ne derse o. Benim düşüncem şu; kabul ederseniz belediye başkanı olduktan sonra bir komisyon kuracağız. Bu komisyonda sizler de olacaksınız.  Öncelikle değeri nedir? Bunu tespit edeceğiz esnafımız mağdur olmaması için. Ondan sonra yine bizim düşündüğümüz bir proje var ona bakarsınız o işinize geliyorsa o proje uygulanır, yok işimize gelmiyor diyorsanız da ona göre biz yeniden projelendiririz.” diye konuştu.

“SANAYİ ARAZİSİ BOLU İÇİN FIRSAT”

Metin, sanayi arazisinin ‘Bolu için bir fırsat olduğunu’ vurgulayarak “Burası Bolu açısından bir fırsat, yaklaşık 500 dönüm bir arazi. Yani Bolu’nun geleceği ile ilgili şehri taşıma noktasında çok önemli bir yer. Eğer böyle bir fırsat varsa elimizde Bolu’ya kazanç sağlamamız lazım. Vizyoner bir proje olsun istiyorum ben. Ama bunun sizlerin beklentilerinize göre şekilleneceğinin tekrar altını çiziyorum.” dedi.

“KİRACILARA DESTEK VERECEĞİZ”

Sanayide kiracı olan esnaflarla ilgili de konuşan Metin, “Kiracı olarak mesleğini icra eden esnaf kardeşlerimizin de uygun şartlarda dükkân sahibi olmasını da arzu ediyoruz. Bununla ilgili de gereken desteği vereceğiz.” açıklamasında bulundu. Yeni Sanayi Sitesinde incelemelerde bulundu

Bolu Demirciler, Nalbur ve Sanatkârlar Odası ziyaretinin ardından AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, inşaat çalışmalarının sürdüğü Bolu Yeni Sanayi Sitesi şantiyesine geçti. Metin, burada yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Firma yetkililerinin yaptığı sunum sonrası Metin, inşaat alanlarını da dolaşarak yeni sanayi sitesi şantiyesinden ayrıldı.

2 yorum yapılmış
  • Bolu
    26 Ocak 2019 • 12:41
    Sayın fatih bey 16 yıl için de ben şunu yapdım bolu ya şuna vesile oldum diye biliyor musunuz ? İç me suyu projesi vardı karaca su pilaj oprecesi büyük suda ve teleferik nerde ler ikdidar gücü tamam da ikdidar enflasyon la halkı aldattı patcilan ıspanak patates dometes fiyat larına yapılan zam ve maaş lara yapılan konik zam ;) halk uyanıyor fatih bey
  • Bolulu
    26 Ocak 2019 • 18:17
    Ankara'daki Hükümette para mı kaldı nesinden faydanlancan vatandaşı yolma pesindeler .Birak bu işleri koca 15 senedir ne iş yaptı hükümet büyük proje nerde.hadi oy yok size
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.