VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

GEREDE 2018'DE ÇAĞ ATLADI

7 Ocak 2019

.................

Yaptığı çalışmalar ve verdiği hizmetler ile Gerede ilçemizde önemli bir gelişme ve kalkınmayı sağlayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2018 yılında da yaptığı  çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştirdi. Başkan Allar, “Memleketimizin insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz çalışmaktan yılmıyoruz, vatandaşlarımızdan aldığımız destekle yılmayacağız” dedi.

Başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediye’si 2018 yılında gerçekleştirdiği projelerle ilçenin kalkınmasına büyük katkılar sağladı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar 2018 yılında yapılan çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Halkımız ile iç içe olmaya, onların sorunlarını ve bizden beklentilerini her zaman dinlemeye gayret ediyoruz. Bu yönden bir sorunumuz yok.  Memleketimizin insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz çalışmaktan yılmıyoruz, vatandaşlarımızdan aldığımız destekle yılmayacağız da. İlçemizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirme gayretindeyiz. Tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunarım.”

İşte Gerede’de 2018 yılında yapılan bazı çalışmalar:

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE UZLAŞMALAR

Çarpık ve sağlıksız yapılaşmaya karşı vatandaşların yüzde yüz onayı ile dönüşüm çalışmalarını sürdüren Gerede Belediyesi geçen sene ön uzlaşmayı tamamlayarak topladığı talepler doğrultusunda konut ve işyeri sayılarını belirleyerek projesini Bakanlığa onaylatmıştı. Hazırlanan kesin yerleşim planını maket üzerinde hak sahiplerine göstererek kesin uzlaşma görüşmelerini başlattı. En kısa sürede tamamlanması planlanan uzlaşma görüşmelerinin ardından İlkbaharda yapım ihalesine çıkılması planlanıyor. Proje kapsamında; Depreme dayanıklı konutlar inşa ederken yeşil alanlarıyla, yollarıyla ve parklarıyla Demirciler Mahallesi modern bir görünüme kavuşacak.

4.5 YILDA 55 KM ASFALT 15 KM KİLİT PARKE TAŞI

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede rekor düzeyde asfalt ve kaldırım çalışması yürütüldüğünü, geçen 4,5 yılda Gerede’de ihtiyaç görülen bölgelere 55 kilometre asfalt atıldığını, bu rakamın ilçe için rekor olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Mustafa Allar, çalışmalar kapsamında 15 kilometre de kaldırım çalışması gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Göreve geldiğim 2014 yılında ‘Vatandaşın ayağı çamura değmeyecek’ demiştim. Emsal belediyelerle kıyaslanmayacak çapta asfalt harekatı yaptık. ‘Yol Medeniyettir’ düsturuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ŞEHİR STADI

Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün takipleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 1 milyon 400 bin TL ödenek kazandırılarak Şehir Stadındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden çalışmalarda, tel örgüleri yenilenen Şehir Stadyumunun drenaj ve zemin alt yapı düzenlemesi tamamlanarak sentetik çimlerin döşenmesi de tamamlandı. Ayrıca Şehir Stadyumunun etrafına çim yüzeyli koşu pisti de yapılarak sporsever halkın hizmetine sunulacak.

ESENTEPEYE ALTERNATİF

Gerede Belediyesi’nin Orman İşletmesi alanının rezerv konut ve kent ormanı olarak düzenlenmesi projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme bölgesinde 125 bin metrekarelik alanın Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verildi. Gerede Belediyesi alanda yapacağı peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ve ağaçları da koruyarak vatandaşların kullanımına açacak. Uygulanacak proje ile yaz kış çevre İl ve İlçelerden yerli yabancı birçok misafiri ağırlayan Esentepe Mesireliğinin yükünü de hafifletecek.

2 yorum yapılmış
  • Dursun
    8 Ocak 2019 • 01:50
    Cok cağ atladı doğru söylüyorsun asvatl üstüne toprak toprağın üstüne parke taşı tekrar parke taşı üstüne tekrar parke taşı döşüyor kişiye özel hiç bir belediye bunu yapmadı şimdiki belediye yaptı evet bu çag atlamaksa doğru söylüyorsun istersen resimlerini gönderebilirim herkes nasıl çag atlandığını görsün
  • KerimIk
    8 Ocak 2019 • 11:34
    Hangi hizmeti yaptı memleketime yıllarca Ömer baygın geldi gitti boş boş beş yılda allar geldi gitti garibanın tavuguyla inegi ile ugraştı daha da boş geçirecek zamanı yok memleketimin bu haberi yapan arkadaşım dogruları yazalım ali başkan gelecek hizmet etmezse onada tenekeyi baglarlar ederse başımızın üstünde yeri var...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.