VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KARLA GELEN EKMEK PARASI

7 Ocak 2019

........................

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı yakınındaki köylerde yaşayan köylüler, kendi imkanlarıyla yaptıkları alanlarda hem tatilcilere şambrelle kayma fırsatı sağlıyor hem de gelir elde ediyor. 

Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kent arasında yer alan ve Bolu'ya yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Abant'ta kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreye yaklaştığı bölgede, köylüler Abant Gölü çevresinde kendi imkanlarıyla yerli ve yabancı tatilcilerin şambrelle kayarak keyifli vakit geçirmesi için alanlar oluşturdu. 

EKMEK PARASI KAZANIYORLAR

Günübirlik ya da konaklamak için tabiat parkına gelenler, göl çevresinde yürüyüş yaparak, ata ve faytona binerek, piknik yaparak, fotoğraf çektirerek ve köylüler tarafından yapılan alanlarda şambrellerle kayarak, tatillerinin keyfini çıkarıyor. Köylüler de verdikleri hizmet karşılığında aldıkları ücretle ekmek paralarını kazanıyor. 

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Örencik köyü sakini emekli Mehmet Yıldız, tatilcilere şambrelle kaymak için alanlar oluşturduklarını belirterek, "Abant'a kış sezonunda gelenler, kaymak için yer arıyor. Biz de yetkililer tarafından belirlenen alanlarda çalışma yaparak, tatilcilerin doyasıya eğlenmesi için şambrelle kayak alanları yapıyoruz. Alanlarda tatilcilerin yaralanmalarını engellemek için gerekli tedbirleri de alıyoruz. Bu sayede tatilciler güvenli bir şekilde eğleniyor." diye konuştu. 

Yıldız, tabiat parkı çevresindeki köylülerin de bu şekilde gelir elde ettiğini aktararak, tatilcilere ayrıca at ve faytonla göl çevresinde gezinti yapma, yöresel ürün satın alma gibi imkanlar da sunulduğunu dile getirdi. 

  • KARLA GELEN EKMEK PARASI
  • KARLA GELEN EKMEK PARASI
  • KARLA GELEN EKMEK PARASI
  • KARLA GELEN EKMEK PARASI
  • KARLA GELEN EKMEK PARASI
1 yorum yapılmış
  • bolu15
    7 Ocak 2019 • 23:20
    valla bu arkadslarinki ekmek parasi ndan cok taatli parasi
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.