VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BU KARARI ALKIŞLIYORUZ....

6 Ocak 2019

........................

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal vatandaştan alınan poşet parasına büyük tepki gösterdi. Altındal, “Çevre ve şehircilik Bakanlığımızın aldığı bu karara saygılıyız. Ama biz pazar esnafı olarak vatandaştan poşet parası almayacağız. Kendi cebimizden karşılayacağız” dedi.

Mustafa Atundal, Tüm halkımızı kendi esnafından, pazar yerinden alışverişe davet ediyorum. Bu Çevre ve şehircilik Bakanlığımızın almış olduğu bir karardır. Sonuçta bizde bu kararlara saygılıyız fakat biz yıllardır pazarcı esnafı olarak poşet masraflarını kendi cebimizden karşılıyoruz. Biz zaten ürünü satarken sıkıntı yaşıyoruz, birde poşet parası alamayız. Şuan pazar yerlerinde bu sistem uygulanmamaktadır. Bir tane maydanoz dahi olsa poşet parası almıyoruz. Poşetlerde marketler hem reklamını yapıyor hemde para alıyor. Bu bana göre ayrı bir tuzaktır. Burada marketlerin poşet üzerinde kendi reklamını yapması ve bunun parasını da vatandaşa ödetmesi bence etik değil. Bizim pazarcı esnafımızın ne satarsa satsın poşetlerinin üzerinde dahi hiçbir reklamı yoktur. Her alış verişte şeffaf poşetlerle her ürün alındığında ücretsiz poşet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“YEREL ESNAFTAN ALIŞVERİŞ YAPALIM”

Marketlerin poşetlerin üzerine reklam bastıklarını ve vatandaşın parası ile reklam yaptığını ifade eden Altındal, “Benim şahsi fikrim poşet parası almak müşteriyi kaçırır. Şimdi biz yıllardır poşeti ücretsiz veriyoruz, bizden götürüsü yok. Ama marketlere getirisi var nedir. Vatandaş markete giderek halen dört poşete bir TL veriyorsa yazıklar olsun. Vatandaş gitsin kendi yerel esnafından alsın. Kendini beğenmiş Bolu’nun üst seviye zenginlerine, üst seviye siyasilerine sesleniyorum, siyasi olarak seçim dönemlerinde beş yıldan beş yıla gariban pazarcının soğuk elini sıkanlara sesleniyorum. Siz her zaman alt tabakadaki insanları ayakta tutun ki yarın bir gün ne size zarar olsun, ne de devlete zararı olsun” dedi.

 

7 yorum yapılmış
 • Samet
  6 Ocak 2019 • 20:40
  Zaten pazardaki poşetlerden para alınamaz reklamlı posetler paralıdır kanunda zaten bu böyle .
 • Bolulu
  6 Ocak 2019 • 21:46
  Çok büyük bir iş yapmışsınız helal olsun.Utanmadan alın isterseniz.
 • Asena
  6 Ocak 2019 • 21:51
  Poşet parayla halka yük zulüm bilastik kap da paket olanlar azalmiyor bi poşet para tuaf halk uyur sa yönetici böyle sağar
 • Mehmet
  6 Ocak 2019 • 23:36
  Markette bile manav reyonunda poşete ücret alınmayacak zaten pazar manav farklı bir yer mi onu anlamadim
 • Asl
  7 Ocak 2019 • 13:30
  1- marketlerdeki manav ve ekmek ürünlerinden de poşet için para alınmıyor.Çünkü kanun bunu böyle emrediyor. 2- eğer kanun yapıcı onların da paralı olmasına hüküm verirse sıkıyorsa poşetten para alma.Hem suç işlemiş olursun hem de suçu övmüş olursun...
 • mican
  8 Ocak 2019 • 11:22
  milleti kandır. O marketler olmazsa ıspanağı 10 tl den satarsınız.
 • Tatar67
  8 Ocak 2019 • 16:00
  Poşetten para al ama tezgahın ön tarafındaki bütün çürük ve olmamış sebze ve meyveleri bana verme.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.