VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ELİ ÖPÜLESİ ABLA....

3 Aralık 2018

.......................

Bolu'nun Seben ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Hatice Akalan, 69 yıldır bedensel ve zihinsel engelli 2 erkek kardeşinin bakımını üstlenerek fedakarlık örneği sergiliyor. İlçeye yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Yağma köyünde ikamet eden Akalan'ın iki erkek kardeşi de engelli olarak dünyaya geldi.

Annesinin köydeki işlerle meşgul olması nedeniyle çocukluğundan beri kendisinden 6 yaş küçük İsmail ve 12 yaş küçük Cemil ile ilgilenen fedakar abla, evlendikten sonra da kardeşlerini yalnız bırakmadı. Aynı köyde yaşayan amcasının oğluyla evlenen Hatice Akalan, eşinin de maddi ve manevi desteğiyle engelli kardeşlerine adeta annelik yaptı.

2 ODALI EVDE YAŞIYORLAR

Akalan, 12 yıl önce babasını, 3 yıl önce de annesini kaybettikten sonra bakacak kimseleri olmadığı için kardeşleriyle daha çok ilgilenmeye başladı. Köyde 2 odalı evde yaşayan Akalan, eşiyle evin bitişiğine, kardeşleri için özel bir oda hazırladı. Sabah kalkar kalkmaz kardeşlerinin kahvaltısını hazırlayıp karınlarını doyuran Akalan, ardından kardeşlerinin kişisel bakımlarını yapıyor. 

“ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ İLGİLENİYORUM”

Hatice Akalan, doğuştan engelli iki erkek kardeşine 6 yaşından beri baktığını söyledi. Akalan, annesi köy işleriyle ilgilendiği için kardeşlerine daha çok kendisinin baktığını anlatarak, "Onlarla çocukluğumdan beri ilgileniyorum. Önceden annemlerle beraber bakardım. 2006'da babam öldü. Ne kadar annem başlarında olsa da yeterince bakamıyordu. 2013'te evleri yanınca tamamen yanımızda yaşamaya başladılar. 2015'te annem öldü. Ondan sonra bakımlarını tamamen kendim yapmaya başladım. Eşimle onlarla ilgilenmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

“HERŞEYLERİYLE İLGİLENİYORUM”

Kardeşlerine adeta bebek gibi baktığını dile getiren Akalan, "Yemeklerini hazırlar, yediririm. Kardeşlerimi yatırırım, kaldırırım. Saçlarını, sakallarını keserim. Üstlerini başlarını temizlerim. Yaşamım böyle. Aile bireyleri nasıl birbirine destek olup hizmet ediyorsa ben de onlara aynısını yapıyorum. Hatta daha fazlasını yapıyorum. Onlar kendileriyle ilgili hiçbir şeyi yapamaz durumdalar." ifadelerini kullandı.

 

 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
 • ELİ ÖPÜLESİ ABLA....
3 yorum yapılmış
 • Ali
  3 Aralık 2018 • 17:17
  Cennetlik bir abla allahim kardeslerini onun arkasına bırakmasın allahim o ablaya dert verip dert aratmasin
 • Ersin
  3 Aralık 2018 • 20:34
  Helal olsun ninem benim
 • Hakan
  3 Aralık 2018 • 21:17
  AllAH bin kere razı olsun
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.