VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TRAFİK CEZALARI ARTTIYOR

10 Ekim 2018

....................

TBMM Başkanlığına sunulan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına şerit değiştirme veya ters yönde araç sürme gibi ihlaller için 1002 lira idari para cezası uygulanacak.

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ne göre, Karayolları Genel Müdürlüğü görevlilerine, kendi denetim istasyonlarında, kamyon, çekici ve otobüs cinsi araçları takograf ve süre yönünden denetleyebilme ve ceza tutanağı düzenleme yetkisi verilecek.

ÇAKAR LAMBA VE SİREN CEZASI

Çakar lamba, siren ve benzeri ışıklı veya sesli cihazların mevzuatta belirlenenlerin dışında kullanımına yasak getirilecek. Uymayanlara 1002 lira idari para cezası uygulanacak.

3 İHLALE 15 GÜN MEN CEZASI

Bir yıl içinde 3 defa ihlal halinde araçlara 15 gün trafikten men cezası getirilecek. Mevcut düzenlemede, çalışma yerini ve şeklini, kapasite ve diğer niteliklerini belirleyen plaka, ışık, renk, şekil, sembol ve yazı gibi ayırım işaretleri bulundurulması zorunluluğuna uymayan araçlara 108 lira para cezası uygulanıyordu.

MUAYENESİZ ARAÇLARA CEZA ARTTI

Muayenesiz araçların trafikte kullanımını engellemek amacıyla 108 lira olarak uygulanan idari para cezası, 235 liraya çıkarılacak. Verilen süre sonunda muayenesini yaptırmayanlar ile emniyetsiz raporu verilen araçlarla trafiğe çıkanlara uygulanacak ceza 488 lira olarak belirlendi.

5 yorum yapılmış
 • halktan
  10 Ekim 2018 • 16:45
  cezalar kişiye göre değişiyor boluda eğer emniyette tanıdığın varsa ceza yazılmıyor.... sadece tanıdığı olmayanlar kurallara uyuyor ve sadece tanıdığı olmayanlar ceza ödüyor
 • millietci
  10 Ekim 2018 • 18:18
  Devlete para lazım yazın tabi ceza anca ceza yazar milletin garıbanın canını yakarsınız bizi düşündüğünüz filan yok yazıklar olsun bogazınızdan gecimesin o paralar. !!!
 • Kadir
  10 Ekim 2018 • 18:27
  Anahtarları teslime başladık devletin memuru haklı vatandaşı haksız allah büüktür şeraitin kestiği parmak açılmaz bir enğelli vatandaş olarak
 • Haklivatanda
  10 Ekim 2018 • 20:09
  Evet tanidik trafik polis arkadaşin veya falancanin tanidigiysan ceza yemek gibi bi korkun yok . Bunu tüm turkiyedeki vatandaslar biliyo ama sadece icisleri bakanligi bilmiyo galiba
 • Bestami
  11 Ekim 2018 • 20:58
  Devlete para lazım emekliye verdiği ikramiyeyi biyerden çıkarması lazım digmi ne dir bu ya bu milletin sucu ne
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.