Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ENGELLİ ŞAHSIN ESKİ KARISIYLA İMTİHANI

27 Eylül 2018

...........................

Bolu'nun Mengen ilçesi Gökçesu beldesinde yaşayan 40 yaşındaki Halil Acar, 15 yıl önce boşandığı eşinin açtığı nafaka davası nedeniyle zor günler yaşayan yüzde 84 engelli olan Halil Acar, "Bana 'senin paranı çatır çatır, gezerek tozarak kocamla yiyeceğim' diyor" diye isyan etti.

Bolu'da, yüzde 84 engelli olan Halil Acar (40), 15 yıl önce boşandığı eşinin açtığı nafaka davası nedeniyle zor günler yaşıyor. Nafakayı ödeyemediği dönemlerde hakkında tutuklama kararı çıkan Acar, "Nafakanın kaldırılmasını ve birikinti nafakaların üzerimden alınmasını istiyorum" dedi.

TÜRKİYE'YE DÖNDÜĞÜNDE NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Edinilen bilgiye göre, Bolu'nun Mengen ilçesi Gökçesu beldesinde yaşayan 40 yaşındaki Halil Acar, 1999 yılında evlendiği B.A. ile 4 yıl evli kaldıktan sonra 2003 yılında anlaşmalı olarak boşandı. Acar'ın iddiasına göre, eşinin çocuklarının velayetinin kendisine verilmesi karşılığında nafaka talep etmemesiyle ve temyize gidilmemek üzere sonuçlanan davanın ardından Halil Acar, çalışmak için yurt dışına gitti. Acar, 9 yıl yurt dışında çalıştıktan sonra tüberküloz menenjit hastalığına yakalandığı için 2013 yılında tedavisi için Türkiye'ye döndüğünde üzerinde birikinti nafaka borcu olduğu ortaya çıktı.

“TUTUKLANMDIM VE ARANMAM ÇIKTI”

Yüzde 84 ağır engelli olan ve tekerlekli sandalyeyle hayatını devam ettiren Halil Acar, "Eşimin açmış olduğu nafakadan benim hiçbir şekilde haberim olmadı. Karar elime hiçbir şekilde ulaşmadı. Sağlığımı kaybedip 2013 yılında Türkiye'ye döndüğümde benim üzerimde birikinti nafaka ortaya çıktı. Bu sıralarda ben hastanelerde tedavi görüp canımla boğuşurken 2014 yılında ilk mahkemesini açtı. Bir miktar para ödettirdi. Hatta parayı son anda buldum. Tutuklanmam ve aranmam çıktı. Birikinti nafaka olarak aynı şeyi geçen sene de yaşadım" dedi.

PARANI ÇATIR ÇATIR KOCAMLA YİYECEĞİM"

Eski eşi B.A.'nın şu an evli olduğunu söyleyen Halil Acar, nafakanın kaldırılması için yardım istediğini söyleyerek şunları kaydetti:

"Bana 'senin yetim aylığına çökeceğim. Paranı çatır çatır, gezerek tozarak kocamla yiyeceğim' şeklinde ifadeler kullanıyor. Şu an evli. Çocuklar zaten bana baba bile demiyor. Çocukları yaklaşık 5 yıldır da görmüyorum. 6 Kasım'da davam var. Her ne kadar kanunlar kadınlardan tarafa olduğu için lütfen engellilere de yardımcı olunsun. Bizim de hakkımız savunulsun. Ben bu davaya çıkamayacağım çünkü farklı bir ilde farklı bir fizik tedavi hastanesinde olacağım. Hastaneden çıktığımız an biz tedavi için yatağımızı kaybediyoruz. Avukat tutacak maddi gücüm yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Devletimden bu husus hakkında bana yardımcı olmasını istiyorum. Şu an tutuklanmam çıkmaz ama bu sefer benim yetim aylığımı alırlar elimden. Nafakanın kaldırılmasını ve birikinti nafakaların üzerimden alınmasını istiyorum. Tedavim için 3 bin lira kredi çekmeye çalıştım. İcra dairesinde dosyam olduğu için bankadan kredi alıp tedavimi gerçekleştiremedim. Baklofen pompası ilacı yurt dışından geliyor. Bunun üzerine fark ödüyoruz. Dolumlar esnasında 200-300 lira kit parası ödüyoruz. Yeri geliyor o paraları bile bulamıyorum."

YETİM AYLIĞIYLA REFAKATÇİ TUTUYOR

"Cebimdeki paramla refakatçi tutuyorum. Aldığım aylığı yanımda çalıştırdığım insana veriyorum. Evde olduğum dönemlerde dışarıdan yemek yiyorum. Evde kalorifer ya da soba gibi bir şey yok. Zaten soba yakma şansım da yok. Çok soğuk havalarda otellere maaşımı vererek kalıyorum. Hayatımı çok güç idame ettiriyorum. Bazen ay sonuna 10 gün kala elimdeki para bitiyor. 5-10 gün parasız kaldığım dönemler de oluyor. Ben tuvaletimi bile ilaçla çıkartıyorum. Yüzde 84 ağır engelliyim. Ayağa kalkamıyorum. Hayatımı kolaylaştırmak için bana yardım etmeleri için üniversite, lise öğrencilerine para veriyorum".

 • ENGELLİ ŞAHSIN ESKİ KARISIYLA İMTİHANI
 • ENGELLİ ŞAHSIN ESKİ KARISIYLA İMTİHANI
3 yorum yapılmış
 • Hakl
  27 Eylül 2018 • 22:20
  İşlerine geldiği zaman kadın erkek eşit diyorlar kadınlarda ayakları üstünde durur diyorlar İşlerine gelmediği zaman kadın zayıf madur diyerek nafaka istiyolar ve alıyolar ve bu nada çözüm bulunmuyor sistem kadınları tutuyor şımartıyor böyle Şunuda söyliyim kadınlar ezilsin demiyorum gerçek haklı haksıza göre hareket edilsin tarafların durumuna göre hareket edilsin ne kadınlar var gerçekten madur haklı ne kadınlar var haksız ki erkekler içinde aynı
 • Akn
  28 Eylül 2018 • 19:15
  Bence o vijdansız kadindan nafaka alıp 84 engelli zavallıya verilsin bu zavallı adamında nafaka borçları silinmesi gerekir yazık bu ve bu gibi insanlara
 • Yaseminufa
  16 Nisan 2021 • 20:25
  Selam nasilsin bana yaz instagramdan jess_poyraz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.