VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU

25 Eylül 2018

...........................

Bolu’da, 3 gündür haber alınamayan 65 yaşındaki Yusuf Öznur, arama çalışmalarına katılan vatandaşlar tarafından tarlanın ortasına kazılmış bir çukurun içine düşen traktörün altında bulundu. 5 metre derinliğindeki çukurdan AFAD ve UMKE tarafından çıkarılan Öznur, hastaneye kaldırıldı.

Bolu merkeze bağlı Afşar Köyü’nde yaşayan 65 yaşındaki Yusuf Öznur, geçen Pazar günü akşam saat 18.30 sıralarında 14 BE 683 plakalı traktörü ile Kırha Köyü’ndeki akrabasını ziyarete gitti. Gece saatlerinde ziyaret ettiği köyden ayrılan Öznur, bir daha evine dönmedi. Öznur’dan haber alamayan yakınları durumu, jandarmaya haber verdi. Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından köyde arama çalışmaları başlatıldı. Çalışmalara köylüler ve Yusuf Öznur’un yakınları da destek verdi.

3 GÜN TRAKTÖRÜN ALTINDA KALMIŞ

3 gün boyunca süren arama çalışmalarına gönüllü olarak katılan köylüler Ayhan Türk ve İsmail Akdemir, Baltalı köyü yakınında bulunan boş bir arazide açılmış bir çukur gördü. Neden açıldığı bilinmeyen 5 metre yükseklikteki çukura giden Akdemir ve Türk, ters dönmüş traktörün altında sıkışan yaşlı adamı buldu. Kendi imkanlarıyla yaşlı adamı çıkaramayan köylüler, durumu AFAD ve UMKE ekiplerine haber verdi. 3 gün boyunca sıkıştığı traktörün altında yağmurlu havada mahsur kalan yaşlı adam ekipler tarafından bulunduğu yerden çıkarıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen yaşlı adam 112 Acil ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı.

“SAĞLIK DURUMU ŞU ANDA İYİ”

Babasının bulunmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Adil Öznur, “Çok şükür bulduk. Biz 3 gündür gece gündüz arıyoruz. Arkadaşlar tesadüfen çukura bakmışlar, görmüşler. Sağlık durumu şuanda iyi. Çukur ne amaçla kazıldı bilmiyoruz. Pazar günü akşamdan bu yana oradaymış.” dedi.

Yaşlı adamı bulan Ayhan Türk, "Arama çalışması için geldik biz de yardımcı olmak istedik. Traktörün izlerini takip ettik. Baka baka gittik. Traktörün lastiklerini gördük. 'Yusuf dayı, sağ mısın?' diye seslendik. O da cevap verdi. Biz de ekiplere haber verdik." şeklinde konuştu.

Jandarma çukurun ne amaçla açıldığının bulunması için çalışma başlattı

 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
 • YAŞLI ADAMIN MUCİZE KURTULUŞU
1 yorum yapılmış
 • RamazanZNUR
  25 Eylül 2018 • 21:43
  Amcamın 3 gündür aralıksız aramalarımız sonucu öncelikle çevre köylerimizden gece gündüz yardımı olan abilerimizden kardeşlerimiz den ve jandarma, akut, afat, saglık personeline Allah razı olsun.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.