VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ALTINA OLANLARA MÜKEMMEL FIRSAT

24 Eylül 2018

.....................

Ziraat Bankası Bolu Hürriyet Caddesi Şube Müdürü Sevil Akgün, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemlerinin bugünden itibaren başladığını söyledi. Akgül, “İki yıl vade ile alınacak altınların karşılığında 6 ayda bir kupon, kira ödemesi gerçekleştirilecek ve faizli ya da faizsiz seçeneklerden biri tercih edilebilecektir” dedi.

Hazine Müsteşarlığı’nın yastık altındaki altınların finansal sisteme kazandırılması için bankalar düğmeye bastı.

Ziraat Bankası Bolu Hürriyet Caddesi Şube Müdürü Sevil Akgün, talep toplama işlemlerinin bugünden başlayarak, 26 Eylül tarihine kadar süreceğini söyledi. Akgün, “Hazine Müsteşarlığı’nın yastık altındaki altınların finansal sisteme kazandırılması amacıyla Ziraat Bankası aracılığı ile ihraç ettiği altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri Hürriyet Caddesi Bolu şubemizde, 24 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 26 Eylül tarihine kadar 3 gün boyunca devam edecektir” ifadelerini kullandı.

DEVLET GÜVENCELİ YATIRIM

Akgün yapılan başvurular karşılığında gerçekleşecek olan altın tahvilleri hakkında bilgiler vererek, “Devlet güvencesinde getiri sağlayan, çalınma ve kaybolma riskini ortadan kaldıran bu sistemde 22 ve 24 ayar altınlar ziynet eşyaları ve külçe altınlar kabul edilebilecek, üzerinde değerli veya değersiz taş olan ziynet eşyaları ve Reşat altın kabul edilmeyecektir. İki yıl vade ile alınacak altınların karşılığında 6 ayda bir kupon, kira ödemesi gerçekleştirilecek ve faizli ya da faizsiz seçeneklerden biri tercih edilebilecektir. Kazanç oranı 6 ay için 1,20 yıllık ise 2,40’tır. Altın tahvili ya da altına dayalı kira sertifikası getirilerinden vergi ve stopaj kesintisi yapılmamaktadır. Vadeden önce satma imkanı bulunmakta olup, 90 günlük süre geçtikten sonra herhangi bir iskonto oranı uygulanmayacaktır. Ayrıca 2 yıllık vade sonunu bekleyen müşterilerimiz yatırımlarını ister vadesiz altın hesabına kaydi olarak isterse fiziki altın olarak çeyreklik, cumhuriyet ziynet altını, 1 kg’lık külçe altın olarak geri alabilecektir.” dedi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.