VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

FİLM GİBİ OPERASYONDA TARİHİ REKOR

7 Eylül 2018

.....................

Güney Amerika’dan yüklendiği gemiyle yola çıkan 7 ülke dolaşan ve Türkiye’ye sokulmak istenen 6 milyar TL değerindeki 800 kilogram kokain Kocaeli’de düzenlenen operasyonla ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen kokainin Cumhuriyet tarihinde ele geçirilen en büyük miktar olduğu öğrenildi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan bir özel limandan uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı ihbarını alan Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile olayla ilgili çalışma başlatarak gemiyi 3 ay boyunca takip etti. Güney Amerika’dan yola çıktığı belirlenen gemide çok miktarda uyuşturucu madde taşındığı istihbaratı sonrasında harekete geçen jandarma ekipleri Güney Amerika’dan yola çıktıktan sonra uğradığı 7 ülkenin ardından Körfez’de bulunan limana yanaşan gemiye 7 Ağustos'ta operasyon düzenledi.

PİYASA DEĞERİ 6 MİLYAR LİRA

Gümrük muhafaza ekipleri ile gemide yapılan aramalarda Jandarma köpeği Vira’nın verdiği tepkiler üzerine açılan bir konteynerde maden malzemelerinin arasına saklanmış sporcu çantalarının içerisinde 800 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. Saniye saniye polis kamerasına yansıyan operasyonda ele geçirilen ve piyasa değeri 6 milyar  TL olan kokaine el koyulurken, yapılan operasyonda Cumhuriyet tarihinde ele geçirilen en büyük miktar olduğu bildirildi.

Öte yandan olayla ilgili çok sayıda gözaltının olduğu ve devam eden soruşturma kapsamında uyuşturucu sevkıyatıyla ilgili yurt içi ve yurt dışı bağlantılarının araştırıldığı öğrenildi.

 

  • FİLM GİBİ OPERASYONDA TARİHİ REKOR
  • FİLM GİBİ OPERASYONDA TARİHİ REKOR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.