Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEV YATIRIMIN İMZALARI ATILDI

5 Eylül 2018

.............................................

Bolu Ziraat Odası’nın Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunduğu ‘Dane Mısır Kurutma Tesisi’ projesinin imza töreni geçtiğimiz Salı günü Marka Ajans merkez binasında gerçekleştirildi.

İmza töreninden sonra konuya ilişkin bir açıklama yapan Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan; “Yöremizde yetiştirilen ürünlerden olan patates son yıllarda çiftçimiz için karlı olmaktan çıkmaya başlamıştır. Artan maliyetlerle birlikte patates üretimi giderek azalmaktadır. Münavebe ekim sistemine geçip dane mısırı da bu sisteminin içine dahil ederek çiftçimizin üretimine ve kazancına da katkı sağlamayı amaçlamıştır.

“PROJE EĞİTİMLERİNDEN SONRA YAPIM AŞAMASI BAŞLAYACAKTIR”

Yöremizde halen yetiştirilmekte olan dane mısır, alternatif ürünlerin başında gelmektedir. Türkiye’nin kanatlı sektörünün % 35’i Bolu’da olup, bu sektörde kullanılan yemin hammaddesi Mısırdır. Ancak nem oranının yüksekliğinden dolayı yörenin Mısırı bu sektörde kullanılamamaktadır. Bu sebeple de ürünün pazarlama sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorun ürünün kurutulmasıyla ortadan kalkmaktadır. Bunun için mısır kurutma tesisi ihtiyacı doğmuştur. Odamız gerekli çalışmaları yürütüp Marka Ajansı ile birlikte proje otaklığına girip Danelik mısır kurutma tesisini Bolu’muza kazandırmıştır. Bu tesis sayesinde hem mısır ekiliş alanlarını artırarak çiftçimize bir gelir kapısı açmayı, hem de bölgemizdeki kanatlı sektörüne yem hammaddesini karşılamayı hedeflemekteyiz. Patates pazarına kurulacak tesisimizin kapasitesi saat’te yaklaşık 10 Ton kapasiteli olup, ekiliş alanlarının artmasıyla bu kapasite saat’te 20 Ton’a çıkarılabilecektir” ifadelerine yer verdi.

  • DEV YATIRIMIN İMZALARI ATILDI
  • DEV YATIRIMIN İMZALARI ATILDI
  • DEV YATIRIMIN İMZALARI ATILDI
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.