Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLABİLİRİSİNİZ

20 Temmuz 2018

...............................................

Alemdar İnşaat “Sabit taksit Sabit fiyat” garantisiyle başlattığı yeni kampanyasıyla İnşaat sektöründe yeni bir çığır açıyor. 

Hem bitmiş projelerde hem de temelden projelerde önemli alım kolaylıkları sağlayan Alemdar İnşaat, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı bankasız ve kefilsiz ev sahibi yapıyor. Alemdar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar yeni kampanyaları sayesinde vatandaşların neredeyse kira öder gibi ev sahibi olacağını vurgulayarak; “Biz burada açıkçası kârlılığı çok fazla ön plana çıkartmadık. Buradaki amacımız sektörün bir çıkış yakalamasına yöneliktir. Bu çıkışı yakalamak adına bu kampanyayı başlattık” şeklinde konuştu.

“İNANDIĞIMIZ BİR PROJEYİ DEVREYE SOKUYORUZ”

Alemdar, inandıkları bir projeyi devreye soktuklarını söyleyerek, “Alemdar İnşaat olarak 17/25 Aralık sürecinden önce faizlerin ve döviz’in stabil olduğu bir dönemde 60 aya kadar uzayan vadeli satış kampanyaları yapmıştık. Seçimlerden önce kamu bankaları İnşaat sektörünü ciddi anlamda desteklemişti. Yüzde 0,98 oranıyla bitmiş daire stoklarımızı eritmiştik. Buradan onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Ama seçimlerden sonra banka faizlerinin arttığını gözlemliyoruz. Dünyada gelişen ekonomik konjektürle birlikte ülkemizdeki banka faizlerinin yükselmiş olması konut edinmek isteyen vatandaşlarımızın konut edinme isteğini zorlaştırmış durumda.  O yüzden bu durumla ilgili bir çalışma yaptık. Yaptığımız bu çalışma neticesinde vatandaşlarımızı konut edindirebileceğine % 100 inandığımız bir projeyi devreye sokuyoruz. Şimdiden Bolu halkına hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

“YAKLAŞIK 40 BİN LİRA KADAR BİR AVANTAJ SAĞLAMIŞ OLUYORUZ”

“Temelden devam eden projeler olarak bir bölüm ayırdık. Bir de bitmiş projeler olarak bir bölüm ayırdık. Temelden yani topraktan devam eden projelerimizde 60 bin minimum peşinatla kampanyaya giriliyor ve 120 aya kadar vadeli satış öngörüyoruz.  İsteyen istediği vadeyi ve peşinatı seçebiliyor.  Dairesini beğeniyor onun üzerinden tablodan istediği ödeme planını seçmek suretiyle bu kampanyaya girebiliyor. Bu kampanya’daki avantajımız şudur; Şu andaki güncel banka konut kredisi faiz oranlarının ortalamasını aldığımızda minimum 36 ayda % 33, 120 ayda da % 48’e kadar çekilecek kredi üzerinden bankaya ya da bize yapacağı ödeme arasında fark doğuyor. Çok basit bir şekilde hesaplama yapacak olursak 120 ayda 130 bin liralık bir krediden bize ödeyeceği rakam 42 bin lira… Bankaya ödeyeceği rakam 80 bin lira civarında oluyor. Yaklaşık 40 bin lira kadar bir avantaj sağlamış oluyoruz.

“10 bin lira civarında bir maliyeti de bertaraf etmiş oluyoruz” dedi.

“BU MODEL İLE GERÇEKTEN KONUT İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARIMIZIN EV SAHİBİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“Burada kesinlikle sabit fiyat garantisi veriyoruz.  Konut biter bitmezde teslim garantisini veriyoruz. Bunun dışında bu sistemde olmayan ekstra şeylerde var. Bunlardan bir tanesi Ekspertiz ücreti yok. Banka tahsis ücreti yani dosya masrafı dediğimiz olay yok. Konut paket sigortası yok. Kredi hayat sigortası yok ve İpotek ücreti yok. Bütün bunları topladığımızda – krediyi çeken kişinin yaşına göre değişiyor- ama 10 bin lira civarında bir maliyeti de bertaraf etmiş oluyoruz. “Bitmiş projelere gelince… 100 bin lira peşinatla kampanyaya giriliyor. Süre 72 aya kadar uzuyor. Burada da kazanç oranı Normal güncel banka faiz oranına göre % 28 ile % 37 arasında değişiyor. Daha önce bahsettiğim Ekspertiz ücreti, Banka tahsis ücreti, konut paket sigortası, Kredi hayat sigortası ve İpotek ücretleri bunlarda da olmuyor. Tüm bu unsurları üzerine kattığımızda nereden bakarsanız çok ciddi bir avantaj sağlamış oluyoruz. Bu anlamda şu anda devam eden bitmiş projelerimizin tamamı bu kampanya kapsamındadır. Müşterilerimizin tamamına dairelerimizi gezdiriyoruz ve istedikleri daireleri seçme şansını sunuyoruz.  Bu kampanya ile birlikte önümüzde dönemde İnşaat sektörünün farklı bir boyuta geçeceğini düşünüyorum.  Bizim bu kampanyamızı başka firmalarında örnek alacağını düşünüyorum.

“YENİ BİR MODEL BOLU İÇİN”

Dolayısıyla yeni bir model Bolu için. Bu model ile gerçekten konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ev sahibi olacağını düşünüyorum. Bu tabloları gelip inceledikleri takdirde 2-3 sene sonra kira öder gibi ev sahibi olacaklarını görecekler.

"HERKES BU KAMPANYANDAN KONUT SAHİBİ OLABİLİR"

Biz burada açıkçası kârlılığı çok fazla ön plana çıkartmadık. Buradaki amacımız sektörün bir çıkış yakalamasına yöneliktir. Bu çıkışı yakalamak adına bu kampanyayı başlattık. Bu kampanyayı çok ince eleyip sıkı dokuduk. Kendi açımızdan da fiyatlandırmamızı yaptık. Maliyetlerimizi de hesapladık.  Dolayısıyla bu imkânlara sahip olan en düşük gelirliden en yüksek gelirliye kadar herkes bu kampanyadan konut sahibi olabilir. Normal şartlarda 60 ayı geçmiyorduk ama bu kampanya da içinde bulunduğumuz durumları göz önüne aldığımız için topraktan devam eden projelerimizde 120 aya kadar uzattık.  Devam eden projelerden kastımız şudur; % 80 seviyesinde bile olsa biz onları devam eden proje kapsamına alıyoruz. Ancak normal banka kredi seviyesine geldikten sonra bitmiş proje kapsamına alıyoruz. Dolayısıyla burada vatandaşlarımızın daireyi belli bir noktadan görerek alma şansları da var. Kesinlikle ofisimize uğrayarak bu konuda daha ayrıntılı bilgi almaları gerekiyor. Geldiklerinde daha ayrıntılı bilgi kendilerine verilecektir. İstedikleri yerde ve ortamda bu hesapları yaptıklarında ne kadar kârlı olacaklarını göreceklerdir. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.”

1 yorum yapılmış
  • Akn
    21 Temmuz 2018 • 10:09
    Bizi zorlayan peşinat emekli birisi peşinati nerden verecekki peşinat almadan aylik 2000 tl ödesek hemen gireriz nasılsa 700 tl kira ödüyoruz elktrik su doğalgaz 2000 bin tlyi buluyor
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.