VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KURULTAY İÇİN İŞLER YOLUNDA GİDİYOR

17 Temmuz 2018

.......................................

CHP’de olağanüstü kurultay tartışmaları sonrasında değişim isteyen delegeler imza toplamaya başladı. Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili Tanju Özcan, “Türkiye’nin her yerinden bu değişim ve umut kurultayı için katılım var. Şu dakika itibariyle 400’ü aştığını öngörüyoruz. Bu tempo ile devam ederse 15 günlük süreye gerek kalmayacak” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 24 Haziran seçimlerinde partisinden 4 milyon oy fazla almasıyla başlayan “değişim” çağrıları, partide yeniden “kurultay” seslerinin yükselmesine neden oldu. CHP Genel Merkezi’nin “gündemimizde kurultay yok” açıklamalarına rağmen, Muharrem İnce’nin “önümüzden yürü derlerse ben yürümeye hazırım” sözleri, olağanüstü kurultay taleplerini yeni bir evreye taşıdı. Bu söz üzerine harekete geçen bir grup kurultay delegesi, komisyon oluşturarak olağanüstü kurultay için imza toplamaya başladı.

15 GÜN İÇİNDE 625 İMZA

CHP’de seçimli bir olağanüstü kurultay için tüzük gereği 625 delegenin imzası gerekiyor. Yine parti tüzüğüne göre, kurultay çağrısı yapacak delegelerin 15 günlük süre içinde yeterli imzayı toplaması zorunlu. Kurultayın olağanüstü toplantıya çağrılabilmesi için imzaların, 15’nci günün bitiminden itibaren 7 gün içerisinde Genel Başkanlığa teslim edilmiş olması gerekiyor. Tüzükte, yeterli imzaya ulaşılması durumunda Genel Merkez’in 45 gün içinde olağanüstü kurultayı toplayacağı belirtiliyor.

“15 GÜNLÜK SÜREYE GEREK KALMAYACAK”

Seçim sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları başlayan Cumhuriyet Halk Partisinde ilk adım atıldı. Muharrem İnce ekibi düğmeye bastı, imzalar son olarak 350’yi geçti. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Özcan; “Türkiye’nin her yerinden bu değişim ve umut kurultayı için katılım var. Türkiye’nin her yerinden büyük bir destek var, çığ gibi. Dün zaten açıklandı. Dün itibariyle, ilk gün elimize ulaşan 353’tü. Ulaşmayanlar da var, direkt noterden yapıp, postaya vermişler. Bugün de hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu dakika itibariyle 400’ü aştığını öngörüyoruz. Toplanması gereken 625, yasa gereği 15 günlük süre var ama bu tempo ile devam ederse 15 günlük süreye gerek kalmayacak” şeklinde konuştu.

Köroğlu Gazetesi: Aslı AKIŞ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.