Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BİNLERCE KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

8 Temmuz 2018

...............................................

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 701 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname, (KHK) Resmi Gazete’ de yayımlandı. Buna göre Bolu İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 20 emniyet mensubu ihraç edilirken, 3 emniyet mensubunun da rütbesi söküldü.

701 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname, yayınlandı. Yayımlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda göreve iadeler gerçekleşti. 18 bin 632 kişinin ihraç edildi. 148 kişi de görevine iade edilirken Bolu’dan mesleğe iade edilen olmadı. 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bolu’dan da listede isimler de yer aldı.

Son KHK Bolu’yu da vurdu. Ülke genelinde Kara Kuvvetlerinden 3 bin 077, Deniz Kuvvetlerinden Bin 126, Hava Kuvvetlerinden Bin 949 subay ve astsubay, Adalet Bakanlığından aralarında hakim adayı, infaz ve koruma memurlarının da bulunduğu Bin 052, 4 Vali yardımcısı ve 4 kaymakam, Emniyet Genel Müdürlüğünden 8 bin 998, Jandarma Genel Komutanlığından 649 subay, astsubay ve uzman çavuş ihraç edilirken, 12 dernek, 3 gazete ve bir televizyon kanalı kapatıldı. Son kararnamede, toplamda 18 bin 632 personel kamudan ihraç edilirken, 148 personel de görevlerine iade edildi.

KHK BOLU EMNİYETİNİ VURDU

701 sayılı kanun hükmünde kararnameler Bolu İl Emniyet Müdürlüğünü de vurdu. 6 üst rütbeli emniyet mensubu ile 14 polis, KHK ile ihraç edilirken, 3 üst rütbeli personelinin de rütbeleri söküldü.

Yeni kararname ile Adalet Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlardan 6 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığı spor Genel Müdürlüğünden 1 kişi, Milli Eğitim Bakanlığı 7 kişi, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 1 kişi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 4 kişi meslekten ihraç edildi.

BOLU İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

Meslekten ihraç edilen isimler listesinde Bolu’da görev yapan 2 jandarma yer alıyor.  Bolu İl Jandarma Komutanlığı Uzm. J. III. Kad. Çvş. Muhammed Çatalkaya ve Jandarma Astsubay Kad. Üstçavuş  İdris Doğan

BOLU F TİPİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan Bolu’da görev yapan İnfaz koruma memuru 6 kişi yer aldı. Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Eyüp Korkmaz, İnfaz ve Koruma Memuru Hüseyin Alakuş, İnfaz ve Koruma Memuru Kahraman Yılmaz, İnfaz ve Koruma Memuru Ömer Faruk Aksen, İnfaz ve Koruma Memuru Ramazan Çam.

BOLU T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Özcan Demirtaş.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Son KHK ile eğitimcilere yönelik ihraç listesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Bolu’da görev yapan 7 öğretmen görevinden ihraç edildi. Elif Demirağ, Derya Eren, Selma Ünsal, Şaziye Kızılaslan, Şerife Uluğ Demirbaş, Zeynep Uçar ve Şube Müdürü Yalçın Kazak.

BAİBÜ

701 Sayılı KHK ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 4 üniversite personelinin daha devlet ile ilişiği kesildi. Bu isimler, Profesör Bahadır Aydın, Araştırma Görevlisi Orhan Kaya, Doktor Öğretim Görevlisi Selime Güzelsarı ve Ülkü Güney.

BOLU GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bolu Spor Genel Müdürlüğünden ise Bilgisayar İşletmeni Nermin Özdemir görevinden ihraç” edildi.

5 yorum yapılmış
 • KadriArkolu
  8 Temmuz 2018 • 14:11
  Hepsinin Allah belasını versin İdam istiyorum Duy sesimizi REİS
 • Abidinmelek
  9 Temmuz 2018 • 07:48
  Polis lerin isimleri neden yok onlarında isimlerini yazin
 • Vatanda
  9 Temmuz 2018 • 17:27
  Yetmez, üniversitedeki cemaate destek veren hocalarında temizlenmesi lazım, bölüm başkanları, dekanlar, rektörlük çalışanları bunların iyi araştırılması lazım. Üniversitede yıllarca cemaat terörü estirdiler. Şimdi yargılayın bu eğitim düşmanlarını
 • Vatandas
  9 Temmuz 2018 • 22:33
  suçluların Allah (CC) belasını versin. daha sucunun ne olduğunu dahi bilmediğiniz insanlara neden beddua ediyorsunuz. son KHK da gerekçesi yazılanlardan birinde kurum kanaati ve sosyal medya yaziyordu. şimdi siz bunun ihraç gerekçesi olduğunu düşünüyor ve idam edilmesini onayliyorsaniz sizin gibi düşünmeyen birisi iktidara gelir ve kurum kanaati değişir sizi ihraç ederlerse sizinde mi idam edilmeniz gerekir ve hak mı.olur. bunun örneği 28 Şubat dönemidir. o dönem baş
 • Emre
  12 Mart 2019 • 21:39
  İhraç edilen Muhammed Çatalkaya Siirt Eruh’ta komutanımdı..hayatınızda görüp görebileceğiniz en temiz en iyi adamdır..askerlerin hepsi sevip sayardı kendisini..o idamını istediğiniz adam Doğuda senelerce terörle savaştı.fetö metö de bilmez kendisi,delikanlının önde gidenidir
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.