Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZCAN SEÇİMDE BAŞARISIZ OLDUKLARINI KABUL ETTİ

3 Temmuz 2018

...............................................

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ulusal basının sorularını yanıtlayarak partisinin seçimlerde başarısız olduğunu söyledi. Öte yandan Özcan’ın olası bir kurultayda yeniden Muharrem İnce ile birlikte hareket etmesi bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağan üstü kongre tartışmaları yeniden alevlendi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bundan önce olduğu gibi yine Muharrem İnce’nin yanında yer alıyor. Ulusal basına sık sık açıklamalar yapan Özcan, partinin aldığı yüzde 22’lik oy oranının başarısız olduğunu ifade ederek, “Hiç tartışmasız başarısız bir netice elde ettik. Bunun sonucunda ne yapmamız gerektiğini hep birlikte değerlendirmeliyiz.” dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin adlığı yüzde 22’lik oy oranı ile Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin aldığı yüzde 31’lik oy oranı CHP’de kurultay taleplerini getirdi. Daha önce iki defa olağanüstü kurultayda karşı karşıya gelen Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha kozlarını kurultayda paylaşacaklar gibi görünüyor. Muharrem İnce’nin yaptığı açıklamalar yeniden önümüzdeki günlerde kurultayın toplanacağını işaret ederken, ilçe başkanlığından il başkanlığına ve milletvekilliği dönemlerine kadar Muharrem İnce ile birlikte hareket eden Bolu Milletvekili Tanju Özcan’da yeniden İnce ile birlikte hareket etme kararı almış gibi görünüyor.

“HİÇ TARTIŞMASIZ BAŞARISIZ BİR NETİCE ELDE ETTİK

Ulusal medyanın soruları cevaplayan Özcan, sonuçların duygusal bakılmadan değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek , “Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz %22’de kaldık. Hiç tartışmasız başarısız bir netice elde ettik. Neresinden bakarsanız bakın bunu başarı olarak değerlendirmek mümkün değil. Ortada bir başarısızlık var bunun sonucunda ne olması gerektiğini hep birlikte bütün partililer sağlıklı bir şekilde duygusal davranmadan, mantıklı bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ne yapılması gerektiğini partililer tartışıyor, bizler de tartışıyoruz. ” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.