VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SEYYAR SANDIKLAR VATANDAŞIN AYAĞINA GİTTİ

24 Haziran 2018

..........................................

Bolu’da, oy kullanmaya gidemeyen yaşlı ve hasta vatandaşlar, evlerine götürülen seyyar sandıklarda Cumhurbaşanlığı ve milletvekilliği için oylarını kullandılar.

Bolu’da, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde oy kullanmak için sandık başına gidemeyecek kadar yatalak olan engelli ve yaşlı vatandaşlar için seyyar sandık uygulaması kullanıldı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen seyyar sandık uygulamasında Bolu merkezde 2, Dörtdivan, Gerede’de, Göynük’te, Mengen’de, Mudurnu’da ve Yeniçağ’da birer olmak üzere toplam 8 sandık kuruldu.

İl genelinde 62 vatandaşın yararlandığı seyyar sandık uygulamasında, seçim kurulu görevlileri sabahın erken saatlerinde daha önceden belirlenen adreslere polis ekipleri eşliğinde gittiler. Seyyar sandıklarla birlikte vatandaşların evlerine giden görevliler, uygulamayı anlattıktan sonra vatandaşlara oylarını kullandırdılar.

Semerkant Mahallesi Şehit Muhtar Caddesi üzerinde oğluyla birlikte yaşayan felçli 80 yaşındaki Cihan Cansoy isimli yaşlı kadın, görevliler eşliğinde oyunu kullandıktan sonra, uygulamadan memnun olduğunu belirterek, “ben merdivenlerden aşağı inemiyorum. Uygulamadan memununum,çok iyi oldu” dedi.

Cansoy ile birlikte yaşayan oğlu ise, bizim için de, oy kullanmaya gidemeyenler için de iyi oldu. Böylelikle hiç kimse için sorun kalmıyor. Annem felçli, gidemiyordu” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Bolu’da ilçeler dahil 974 sandık kurularak, 222 bin 455 seçmenin oy kullanabilmesi sağlanıyor. Seçim süreci boyunca, jandarma ve polis olmak üzere 615 güvenlik görevlisi seçimler boyunca görevde olacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.