VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

USTA GAZETECİDEN SERT YORUM

13 Mayıs 2018

.......................................

Boluspor Salı günü 1-0’lık mağlubiyetin rövanşını oynayacak. Bu haberi Salı günü iş işten geçtikten sonra yazmanın bir anlamı yok çünkü futbol bu ülkede sadece sahada oynanan bir oyun değil. Aklıma geçmişteki Eskişehir maçı, Kasımpaşa maçları geliyor ve böyle birçok maçı siyasetteki güçsüzlüğümüz nedeniyle kaybettik. Boluspor’u çıkartmadılar Süper Lige! Ve şimdi Salı günü oynanacak tarihi maçta karşımızda sadece Gazişehir değil, siyasette olacak.

Haber-Yorum: Mehmet Ali Atalay

AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bakan Yardımcılarımız Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay… Size sesleniyorum; Lamı cimi yok, laf kalabalığına da gerek yok, Boluspor elenirse bunun sebebi sizsiniz! Bunu artık Bolu halkı, Boluspor sevdalıları da bilmeli, biliyor da. Ayrıca Tanju Özcan, sende biraz üzerine alın bence; 24 Milletvekili ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü basmasını biliyorsun. Her şeye bir lafın var  ama ne hikmetse sende bu konuda görmüyorsun, duymuyorsun, sessizsin!

Bakın Antep’te 1-0 kaybettiğimiz maçtan sonra Hocamız Sait Karafırtınalar ne demiş; “Maçı eşit şartlarda oynamadığımızı düşünüyorum. İnşallah Bolu’da aynı şey tekrarlanmaz.” Bu adamın daha ne demesi gerekiyordu? “Birileri rakibimizi kolluyor. Futbol dışı oyun var” diye açık açık konuşmasını mı bekliyordunuz? Lafı anlayanlara söylemiş.

Peki, futbolcumuz Umut Meraş maçtan sonra ne dedi; “Buraya adil bir maç yapmaya geldik ama adil olmadığını gördük. Hakem kendisine itiraz ettiğimizde fazla kasmamamız gerektiğini söyledi. Böyle bir şey var mı? Bu bizi hırslandırdı.” Bunun açıklaması şudur; Hakem “Bir taraflarınızı boşu boşuna yırtmanıza gerek yok. Bu turu geçemeyeceksiniz” demiş.

Sahadaki hakem bile renk verirken, biz hala saf Anadolu çocuğu gibi –bu bozuk sisteme- boyun mu eğeceğiz? Yine mi “Ne yapalım yenemedik” diye anlamsız bir cümlenin arkasına sığınacağız?

Bakın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Antepli. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Antep’ten seçildi. Siyasetin bu iki önemli ismi Gazişehir’in başarısı için maddi-manevi destek veriyor. Yıllar önce Eskişehir maçındaki Kemal Unakıtan vakası hala hafızlarımızda iken...

İki Milletvekilimiz, iki Bakan Yardımcımız ve AK Parti İl Başkanı bir şeyler yapmalısınız; Boluspor’u yalnız bırakmayın! Eğer varsa bir gücünüz onu şimdi kullanın, çünkü maç günü geldi, her şey çok geç olabilir. Arayın birilerini, “Önümüz seçim, Boluspor elenirse bu bize zarar verir. Adalet istiyoruz” deyin. Vurabiliyorsanız masaya yumruğunuzu vurun artık. Emin olun adalet olursa Boluspor Süper Lige çıkar. Boluspor, rakibi olan 3 takımdan da birkaç gömlek üstün, çok rahat çıkarız!

Her şey ortadayken, Allah’ım inşallah beni haksız çıkartır ve Boluspor’un önünü kesmezler. İnşallah Süper Lige çıkarız. Bende siyasetçilerimizden özür diler, helallik isterim. Ama korkuyorum, yine önümüzü kesecekler!

2 yorum yapılmış
  • Tebrikler
    14 Mayıs 2018 • 00:15
    Yazının üstüne söylecek söz yok kulak verin vekiller
  • turul
    15 Mayıs 2018 • 13:14
    mağlubiyetin sebebi ilk yarı sadece defans düşünen sait hocadır.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.