VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ULUSAL UMKE TATBİKATI BOLU’DA YAPILACAK

19 Mart 2018

...................................

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve 81 ilde faaliyet gösteren Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’nin (UMKE) 3 – 5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği “Ulusal UMKE Tatbikatı” Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde yapılacak.

T.C. Sağlık Bakanlığınca oluşturulan ve 81 ilde faaliyetlerini yürütmekte olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin afete müdahale kapasitesinin artırılması, mevcut bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa çalışma ortamının sağlanabilmesi amacıyla yapılacak olan “ULUSAL UMKE TATBİKATI" 3 - 5 Mayıs tarihleri arasında Bolu Yeniçağa’da gerçekleştirilecek.

TATBİKATIN ADRESİ YENİÇAĞA

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “ Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Ulusal UMKE Tatbikatının ilimizde yapılacak olması gurur verici.  T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ilimize gelerek yerinde incelemelerde bulundular. Biz de ilimizin tüm imkanları dahilinde eksiksiz ve ilimizin adına yakışır bir tatbikat olması için çalışmalarımıza başladık. Ülkemizin pek çok ilinden yaklaşık 500 katılımcının katılacağı tatbikata başta ilgili Bakanlık yetkilileri ve Bolu Valiliği olmak üzere Yeniçağa Belediye Başkanımız Recayi Çağlar ve kurum müdürlerimize verecekleri destek ve imkânlardan ötürü teşekkür ederiz.” dedi.

Tatbikatın ilimizde yapılmasının ilimiz için önemli bir kazanç olacağını ve yapılan tatbikat ile UMKE’nin bilgi ve becerilerinin tazeleneceğini belirten Demirkol; bu tip tatbikatlar ile ilerde olası afetlerde ekiplerin çok daha hızlı ve etkin adımlar atabileceğini belirtti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.