VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEVLET ÖZÇİMEN'DEN PARASINI GERİ ALDI

26 Nisan 2017

..........................

FETÖ’den tutuklu Bolu eski Valisi İbrahim Özçimen ilimizde görev yaptığı süre içerisinde, kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda devleti zarara uğrattığı yaklaşık 300 bin TL’yi geri ödedi.

Bolu Havadis Gazetesi’nden Mehmet Demirci’nin haberine göre, Bolu’da devam eden soruşturmalar kapsamında, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından ortaya çıkartılan eski Vali İbrahim Özçimen’in devleti zarara uğrattığı raporlar sonucunda, yaklaşık 300 bin lira devlet kasasına girdi.

MÜFETTİŞLER PEŞİNİ BIRAKMADI

Bolu eski Valisi İbrahim Özçimen’in kayınvalidesi ve kayınpederini Karacasu’da bulunan İl Özel İdaresi’ne bağlı tesislerde yıllarca ağırlaması ve Avrupa Birliği Projelerinden haksız menfaat elde etmesi sonucu ortaya çıkan Devlet zararı giderildi. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi Mehmet Gök’ün, titiz çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve ispatlanan miktar devlet kasasına ödendi. 

3 YIL PARA VERMEDEN KALDILAR

Önceki yıllarda Havadis gazetesinde de yer alan haberde FETÖ’den tutuklu sanık İbrahim Özçimen, Bolu’da görev yaptığı 3 yıl boyunca kayınvalidesi ve kayınpederini Karacasu’da İl Özel İdaresine ait tesislerde konaklatmış ve ücret ödememişti.  Bu konaklamalardan kaynaklı 238 bin 872 lira, yasal faiziyle birlikte Özçimen’in kayınpederi tarafından nakit olarak ödendi. Diğer taraftan Özçimen’in haksız bir şekilde gittiği Avrupa projelerinden üzerine çıkartılan zimmet paraları da devlet kasasına girdi.

300 BİN TL TEK KALEMDE ÖDENDİ

Her iki konuda da Özçimen’in peşini bırakmayan Mülkiye Müfettişleri devleti büyük bir zarardan kurtarmış oldu. FETÖ’ tutuklu sanık olarak şuanda Düzce’de cezaevinde yatmakta olan İbrahim Özçimen’in kayınpederinin nakit olarak 300 bin lira gibi bir parayı tek taksitle ödemesi dikkat çekti.  

3 yorum yapılmış
 • Ahmet
  26 Nisan 2017 • 19:54
  Sizin yatacak yeriniz yok allahsız fetocular
 • YILMAZ
  26 Nisan 2017 • 23:18
  YEMEMİŞ İÇMEMİŞ BİRİKTİRMİŞ(!)Mİ
 • Adaletliyakat
  29 Nisan 2017 • 18:53
  Ey wali Allah kahretsin seni
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.