VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TÜRKİYE'NİN KONUŞTUĞU O KADIN YAŞADIKLARINI ANLATTI

8 Kasım 2016

.....................

Bolu’da sokak ortasında karısını döven adama aracından inerek tepki gösteren ve polisle yaşadığı diyalog sonrasında Türkiye’nin konuştuğu Nesrin Yılmaz Şimşit yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı.  Şimşit, “Yine olsa yine müdahale ederim. Annem yaşındaki kadını darp edildiğini görünce annem aklıma geldi ve müdahale ettim.

  Bolu’nun Karamanlı Mahallesi’nde Bilal B. isimli şahsın evdekileri kedileri sokağa attığı iddiasıyla eşini sokak ortasında darp ettiği sırada otomobiliyle yoldan geçen 3 çocuk annesi Nesrin Yılmaz Şimşit, aracından inerek Bilal B. ile tartışmaya başladı. Şimşit, kendini savunmak ve kadını darp edilen kurtarmak için Bilal B.’yi itekleyerek yere düşürdü. Olayı gören vatandaşlar Bilal B. ve olay yerindeki oğlunu darp etti. Baba oğul 112 acil ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri Nesrin Yılmaz Şimşit’i ifadesinin almak için polis aracına bindirildiğinde, polis memurunun, “Karı koca arasına neden giriyorsun” sözleri sonrasında, Şimşit ile polis memuru arasında tartışma yaşanmıştı.  Şimşit, polis memuruna, “Ben şikayetçiyim, beni darp etti. Olay bu mu? O zaman herkes birbirini öldürsün” sözleriyle tepki göstermişti.

 “Şahıs bana küfür etti”

10 yıllık evli 3 çocuk annesi  Nesrin Yılmaz Şimşit, yaşadığı o anları anlattı. Şimşit, “Yol kenarında arabayla giderken bir erkek ve kadının tartışmalarına şahit oldum. Arabanın camından ‘Ne yapıyorsunuz‘ diye tepki gösterince o şahıs bana küfür etti. Ben de buna kızarak arabadan indim ve aniden kavga başladı. Şahıslar benim üzerime gelince ben de kendimi korumak için onlara vurdum. Kavgadan sonra olay daha da büyüyünce polisi arayın dedim. Polis ekipleri gelince herkes gitti, sadece olay yerinde ben kaldım. Kavga eden karı koca da olay yerinden kaçtı” diye konuştu.  

Polisle olan diyalogu

Polis memuru ile olan diyalogu hakkında konuşan Şimşit, “Vatandaş zaten sıkıntılı bir insanmış. Sürekli karakolları gidiyormuş. Polis memuru da bana, ‘Sen yanlış insanla çattın’ gibisine bir söylemi olmuş. Yanlış anlaşılacak bir şey yok” dedi.

“Annem aklıma geldi”

Nesrin Şimşit, “Adamın karısına şiddet gösterdiğini görünce annem aklıma geldi. O kadın annem yaşındaydı.  Ama annem yaşında olmasa da yine bir karı koca kavgası olsa yine karışırım. 10 yıllık evliyim ve eşimden hiç şiddet görmedim. Şiddet görseydim belki yine bu davranışta bulunabilirdim. Ama şiddet görmediğim halde ben bunu kaldıramıyorum. Hiçbir kadın kaldıramaz. Çünkü en kötüsü bile hak etmez. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Aile bana dava açmış”

Nesrin Yılmaz Şimşit, karısını döven şahsın kendisi hakkında şikayetçi olduklarını ifade ederek, “Aile benden şikayetçi olmuş ben de onlardan şikayetçiyim. Ben küfür etmişim onlara. Onlar kedi aramaya çıkmışlar. Suçlu ben oldum” şeklinde konuştu.  

1 yorum yapılmış
  • nemli
    8 Kasım 2016 • 22:27
    Helal olsun beylerin yapamadığını yapmış ama nedense kadın kahramanları halkımız sevmiyor bilir bilmez hemen bir kulp takıyor maaelesef herkes önce kendine iyice bi bakmalı sonra yorum yapmalı..olaydaki konu kadının dövülmesi ama nedense bi kadın elle dövülüyor diğer kadını da dilleriyle dövüyorlar neden kadını savunmuş yok vs konuyu nereye getirmişler ama kendi canları dövülse böyle davranmazlar.ama bi söz var gülme komşuna gelir başına ve bu işler para
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • BOLU'DA BUGÜN VEFAT EDENLER, 10 TEMMUZ CUMA
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.