Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ZEYNEP'İN UMUDU GELDİ...

17 Haziran 2016

....................

Bolu’da 2012 yılında kemik iliği hastası olarak dünyaya gelen 4 yaşındaki Zeynep Gülcan için düzenlenen kan bağışı kampanyasında 100 bin kişinin verdiği kan örnekleri uyuşmayınca anne Nurcan Gülcan tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı. Dün gece dünyaya gelen bebekten alınan kordon kanı ilik hastası Zeynep’e nakledilecek.

  2012 yılında dünyaya gelen ve bir süre sonra Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastalığı teşhisi konulan Zeynep Gülcan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde tedavi altına alındı. Tedaviye olumlu cevap veren Zeynep'in hastalığı bir yıl sonra tekrar nüksetti. Minik Zeynep için düzenlenen kan bağışı kampanyasında 100 bin kişiye yakın vatandaş kan vererek Zeynep’e umut olmaya çalıştı. Ancak Zeynep için uygun kar örneği bir türlü bulunamadı.

KARDEŞİNİN KORDON KANI NAKLEDİLECEK

Doktorlar anne Nurcan Gülcan’a tüp bebek yöntemiyle hamile kalması durumunda kardeşinin uygun kordon kanının Zeynep’e uygun geleceğini söyledi. Anne Nurcan Gülcan tüp bebek yöntemiyle hamile kalarak Umut  Eymen adını verdikleri yavrularını dün gece Özel Çağsu Hastanesi’nde dünyaya getirdi. Kordon kanı bankasından gelen Sabahattin Yılmaz isimli görevli Umut Eymen’den kordon kanını alarak İstanbul’da bulunan kan bankasına götürdü. İlerleyen günlerde kardeşinin kordon kanı Zeynep Gülcan’a nakledilecek.

BABA VE ANNE ÇOK MUTLU

 4 yıldan bu yana evlatlarını yaşatmak için mücadele eden Baba Mustafa Gülcan ve Nurcan Gülcan hem dünyaya gelen evlatlarını hem de 4 yaşındaki kızlarına uygun kan örneğinin nakledilecek olmasının mutluluğunu yaşıyorlar. Baba Mustafa Gülcan, “Evladımızdan alına kan örneği İstanbul’a götürülecek. Bir takım işlemlerden sonra bayramın hemen sonrasında nakil olacak. Yüzde yüz uyumlu tüp bebek oldu” dedi. Anne Nurcan Gülcan kucağında çocuğuyla çok mutlu olduğunu söyleyerek duygu dolu anlar yaşadı.  

1 yorum yapılmış
  • Fatih
    17 Haziran 2016 • 15:40
    Hem yeni doğan bebek için hayırlı olsun hem de inşallah şifa olacağı ablası için şimdiden geçmiş olsun.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.