VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ABAK'TAN ÇARIKÇI'YA NEDEN ADAY OLMADIN SORUSU

23 Mayıs 2016

.........................

 

Boluspor Başkanı Savaş Abak, 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan kongre incesinde önemli açıklamalar yaptı. Abak, “Başkan olduğum kongre öncesinde Necip Çarıkçı’nın görevi almasını söyledim. Ancak kendisi borç olduğu için kabul edemeyeceğini söyledi” dedi.

KULÜBÜN ÇEKLERİ YAZILIYORDU

Bugüne kadar Boluspor’un menfaatine olacak her türlü çalışmada bir nefer olarak görev almak istedim ve 2013-2014 sezonunda da ilk olarak yönetici olarak görev aldım. Yönetim olarak göreve geldiğimizde kötü bir tablo ile karşılaştık ve nihayetinde iki ay sonra Başkanımız olağanüstü kongre kararı aldı. Kulübün çek ve senetleri yazılmaya başlamış ve kulüp maddi anlamda zor duruma düştüğünden şahsım devreye girerek kulübü mevcut kötü tablodan kurtarma için maddi anlamda kendime ait imkanları kullanarak büyük destek verdim. Çünkü ben şunu çok iyi biliyorum ki bu görev büyük bir sorumluluk ve özveriyi gerektirir.”

ÇARIKÇI KULÜBÜ BU HALİYLE ALAMAYACAĞINI…

O dönem yazık ki kulübün mevcut durumu ve kötü gidişatı nedeniyle kimse yönetime talip olmamıştır. Bu toplantılardan bir tanesine de Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz önderliğinde Sayın Cavit Demir, Sayın Hüseyin İka, Sayın Nurettin Doğanay, Sayın Necip Çarıkçı ve şahsım katılmıştır. Yaş ve geçmişteki tecrübesine saygı duyduğum Sayın Necip Çarıkcı’nın yönetimi devralması özellikle şahsım tarafından da istenmiş ancak Sayın Necip Çarıkçı kulübü bu haliyle alamayacağını, Valilik, Belediye yada Bolu eşrafınca acil nakit ihtiyacının ( 2,5-3 Milyon TL) karşılanmadığı sürece görevi alamayacağını belirtmiştir. Toplantı sonrasında kulübün sahipsiz kalamayacağı düşüncesi ile arkadaşlarımla beraber yönetime talip olmaya karar vererek yönetim kadrosunu oluşturduk. Bu durumu dönemin valisi Sayın İbrahim Özçimen açık ve net bir şekilde özetleyerek ‘Savaş bey, iyi ki sen bu kulübe arkadaşlarınla beraber sahip çıktın, yoksa bu durum bizim için büyük bir kambur olacaktı’ sözlerini bana ileterek ben ve arkadaşlarıma iyi dileklerini bildirmiştir.

7,3 MİLYON TL TABLOYU DEVRALMIŞ OLDUK

03 Ocak 2014 tarihinde yapılan olağanüstü kongre sonucunda ben ve arkadaşlarım tek liste halinde yönetime seçildik ve borcu yaklaşık 5 milyon TL olarak açıklanan ancak 2013-2014 sezon sonuna kadar yaklaşık 7,3 Milyon TL olması kesin olan bir mali tabloyu devralmış olduk.

KULÜBÜMÜZÜN İTİBARININ BOZULMASINI ENGELLEDİK

Yönetimi devraldığımız ilk gün yönetici arkadaşlarım 50şer Bin TL ve şahsım 2 Milyon TL kulüp kasasına koymak suretiyle yazılan çek ve senetleri ödeyerek kulübümüzün spor camiasındaki itibarının bozulmasını engelledik. Ayrıca kongre borç devrinde gözükmeyen ancak önceki yönetimin taahhüt ettiği ilk yarı son maçı primi olan 125 Bin TL nakit olarak Antalya kampında futbolculara dağıtılmıştır.

KULÜBÜMÜZÜN LİGDE KALMASI SAĞLANMIŞTIR

Takım puanının 17 haftada 17 olması nedeniyle kadronun takviye edilmesi zorunluluğu ortaya çıkmış ve 2013-2014 sezonunun ara transfer sezonu dolmadan kadroya 5 futbolcu takviyesi yapılmıştır (Adem ALKAŞİ, Haluk TÜRKERİ, İsmail Haktan ODABAŞI, Mustafa KAYABAŞI, Atabey ÇİÇEK). Özellikle sezonun son yedi maçında maç başına 250 Bin TL prim dağıtılarak 2013-2014 sezonu sonunda lig 40 puanla tamamlanmış ve 4 takımın alt lige düştüğü o sezon kulübümüzün ligde kalması sağlanmıştır. Önceki dönemlere ait ve ödemesi yapılmayan vergi borçları yapılandırılmış ve bu durum kulübümüze 450 Bin TL gibi ek bir yük getirmiştir.

GERÇEK BOLUSPOR SEVDALILARI ANLAYACAKTIR

Yaklaşık 5 milyon olarak açıklanan kongre devir borcunun, 2013-2014 sezonu sonda 7,3 Milyon TL olmasının kaçınılmaz olduğu yukarıdaki açıklamalardan anlaşılacaktır. Dönemin sıkıntıları içerisinde kimse bu yüke elini atmazken, ben ve arkadaşlarım kulübümüze sahip çıkarak kulübün finansal açıdan batmamasını ve küme düşmemesini sağlamıştır. O dönem yapılan karalama kampanyalarının ne denli haksız ve mesnetsiz olduğunu gerçek Boluspor sevdalıları anlayacaktır.

FİNANSAL BİR BAŞARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

PTT 1. Liginde mevcut 18 takımdan ciddi bütçeye sahip kulüplerin (Göztepe, Şanlıurfa, Karşıyaka gibi 25 Milyon TL üzeri bütçeye sahip kulüpler) şu an ne durumda olduğu aşikardır. Tüm Boluspor sevdalılarının istediği gibi bizlerde Süper Lige çıkmak, taraftarlarımıza ve Bolu halkına o heyacanı ve coşkuyu yaşatmak isterdik. Ancak dar bütçe ve sıkıntılar içerisinde yukarıda bahsi geçen kulüplerin üçte birine denk gelen bir bütçeyle, mevcut borcun üzerine ek yük bindirmeden kulübümüzü bu günlere getirmenin finansal bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Vergi, SSK, futbolcu ve idari personel borcu olmayan ender kulüplerden birisi olduğumuzu belirtmek isterim. Bu konu Kulüpler Birliği toplantısında da Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından da dile getirilmiştir.

KONGRE GÜNÜ CEVAP VERİLECEKTİR

Gerçeklerle yakından ve uzaktan hiç alakası olmayan ve kulübümüzü batmış havasına sokarak karalama kampanyaları düzenleyenlere belgeleriyle kongre günü cevap verilecektir. O gün 880 gün boyunca ben ve arkadaşlarımın menfaat beklemeden zor şartlarda yönettiği Bolusporumuzun gerçek durumunun detayı görüldüğünde, tüm kongre üyelerimizin bizlere olan güvenini bir kez daha sağlayacağımıza inanıyorum. Tüm Boluspor sevdalılarına saygılarımla...

Kaynak - Bolu Takip Gazetesi - Hakan Aydın

2 yorum yapılmış
  • soyatariharun
    23 Mayıs 2016 • 23:06
    Baskan NECIP ÇARIKÇI dedi ama suan ondan baskasi yapamaz. Sende basarili olamazsam aday olmam ceker giderim dedin haberi okurken sana gūldūm
  • Vatansever
    8 Ocak 2017 • 02:33
    Bolu nun bütün otopark büfe vs vs yerlerin kiraları boluspora gider.bolu belediyesi ciddi anlamda boluspora destek olur. tahminim 2bin taraftarın keyfi için futbolla alakası olmayn kesimin payındanda boluspora kaynak gider...bence satılmalı...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.