VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU BELEDİYESİ'NDEN SANAYİ AÇIKLAMASI

27 Şubat 2016

Bolu’da Sanayi Sitesi’nde bazı işyerlerinin ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlenmek istenmesi sırasında esnaf ve zabıtalar arasında çıkan gerginlik sonrasında Bolu Belediyesi’nde konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Sanayi Sitesi’nde Zabıta Müdürlüğümüz tarafından yapılan işlemler, yasal prosedürleri uygulamaktan ibarettir. Kontrollerde 7 adet ruhsatsız işyeri tespit edilmiş ve yasal işlemler için tutanak tanzim edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Bolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“7 ADET RUHSATSIZ İŞYERİ TESPİT EDİLDİ”

“Zabıta Müdürlüğümüz tarafından, Aşağısoku Mahallesi’nde bulunan Sanayi Sitesi’nde 10-11-12 Şubat 2016 tarihlerinde rutin kontroller yapılmıştır. Bu kontrollerde 7 adet ruhsatsız işyeri tespit edilmiş ve yasal işlemler için tutanak tanzim edilmiştir. Esnafın mağduriyetinin önüne geçilmesi ve bu süre içerisinde gerekli işlemlerini yaptırabilmeleri için 23 Şubat 2016 tarihine kadar süre verilmiştir. Bu süreç içerisinde iki işyeri ruhsatla ilgili Belediyemize başvurmuş, hakkında işlem yapılan diğer beş işyeri ise herhangi bir başvuruda bulunmamıştır. Bu işyerleri ile ilgili konu Bolu Belediyesi Encümeni’nde görüşülmüş, bahse konu işyerleri ile ilgili 219 liralık idari para cezası ve ticari faaliyetten men kararı çıkmıştır.

“BAZI ESNAFLARIN GÖREVLİ ZABITA MEMURLARIMIZA MUKAVEMET ETTİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR”

Bolu Belediyesi Encümeni’nin kararları, 25 Şubat 2016 tarihinde, Kapatma Tebligatı ile birlikte işyeri ilgililerine mağdur olmamaları için 24 saat süre verilerek tebliğ edilmiştir. Zabıta ekiplerimiz,  26 Şubat 2016 tarihinde saat 15:00’de Bolu Belediyesi Encümeni’nin ilgili işyerleri hakkındaki ‘ticari faaliyetten men kararı’ gereği, mühürleme işlemi tesis etmek için Sanayi Sitesi’ne gitmiştir. Bahse konu işyerlerindeki esnafların görevli zabıta memurlarımıza mukavemet ettiği görülmüştür. Yetkililer ve sanayi esnafı ile yapılan görüşmelerde, sanayi esnafının mağdur olmaması için hakkında işlem yapılan işyerlerine 3 günlük ek süre verilmiştir.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.