VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VALİ AMATÖRE EL ATTI!

24 Şubat 2016

Bolu Valisi Aydın Baruş, Karaçayır Spor Kompleksi'nin içinde yer alan Amatör Spor Evi'ne giderek burada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yöneticileri ile bir araya geldi.

 

Bolu Valisi Aydın Baruş’un Amatör Spor Evi ziyaretine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Bolu Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Şube Müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ile ASKF İl Temsilcisi Zekeriya Gökmen ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İl Temsilcisi İrfan Ulusan katıldı. Gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan ASKF Başkanı Gökmen, kendilerini ziyaret ettikleri için Vali Baruş ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasında Amatör Spor Evi ve sahalar hakkında bilgiler veren Gökmen, bu tesisin 2008 yılında başladığını ve Özel İdare kaynaklarıyla yapıldığını ifade ederek, Bolu'da 28 amatör kulüp olduğunu ve bunlardan 18'inin faal olduğunu ifade etti.

 

"SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRELİM"

 

Özel İdare destekleri ile her zaman amatör spora destek vermeye çalıştıklarını belirten Bolu Valisi Aydın Baruş, “Gençlerimizin boş zamanlarını yararlı bir uğraşla değerlendirmelerini sağlamak, aynı zamanda ileride yetenekli sporcularımızın profesyonel hayata katılması yönünde çok önemli bir rol üstlenen amatör spora yönelik çalışmalarınız nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum. Özel İdare olarak her zaman amatör spora gereken desteği, tabi ki yasal sınırlar çerçevesinde, vermeye hazırız. Yeter ki amatör sporculuk ruhunu gençlerimizde yaşatalım ve geleceğin sporcularını, sağlıklı nesillerini buradan yetiştirelim" diye konuştu. 

 

19 BİN LİSANSLI SPORCU VAR

 

Karaçayır Spor Kompleksi'nde yer alan Amatör Spor Evi'nin Bolu için büyük bir olanak olduğunu söyleyen Vali Baruş, "Gençlerimizin hem zamanlarını değerlendirme hem de ileride profesyonel sporcu olma hayallerine ulaşma yönündeki çabalarında buradaki tesislerimiz katkı sunuyor. Tabii ki Bolu Belediyesi'nin de katkılarını unutmamak gerekir. Hep birlikte ilimizdeki spor ruhunun daha ileriye götürülmesi, sporcu sayısının arttırılması için çalışıyoruz. Şu anda ilimizde 19 bin civarında lisanslı sporcumuz var. 4 bin civarında da aktif sporcumuz var ama bunu daha ileriye götürmemiz lazım. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüzün okullardaki yetenekli çocukların keşfi ile alakalı yürüttüğü bazı projeler var. Geleceğin başarılı sporcularını buralardan seçip, onları yeni yapılan tesislerimize yönlendirerek, profesyonel sporcu yetiştirilmesi hedefleniyor. İnşallah projemizi başarılı bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

 

Yapılan konuşmaların ardından ASKF tarafından şimdiye kadar verilen desteklerden ötürü ve ziyaret anısına Bolu Valisi Aydın Baruş ile İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer'e birer plaket takdim edildi. Ziyaretin devamında Vali Baruş, beraberindekiler Amatör Spor Evi ile çim sahaları gezerek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'den eksiklikler ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.