Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!

19 Ocak 2016

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kentin çehresini değiştirecek dev proje için konuşarak, "Proje ile Bolu’da yaşayanların deniz özlemini gidermeyi ve Bolu’yu su sporlarının da merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

 

'Tabiatın Kalbi Bolu’ya sahil getirecek “Büyüksu Park Rekreasyon Projesi”, tarafların görüşü ile son halini alacak. “Proje ile ilgili her türlü görüşe açığız” diyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Meclis üyelerine sunumu yapılan projenin avam proje olduğunu ve taraflardan gelen görüşler doğrultusunda projenin son halini alacağını söyledi. Bolu Belediyesi’nin Olimpiyat ve Spor Kompleksi’nin 4. Etabında yer alan Büyüksu Deresi Su Sporları ve Sahil Projesi olarak da bilinen proje için çalışmalar aralıksız sürüyor. Tanıtımı özel bir sunumla geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi toplantısında yapılan “Büyüksu Park Rekreasyon Projesi”, Bolu’nun spor ve turizm şehri olmasına önemli katkı sağlayacak. Bolu-Karacasu yolunda Büyüksu Deresi üzerine yapılacak ve Bolu’da su sporları, kürek ve kano yarışlarının yapılmasına imkân sağlayacak.

 

İÇİNDE NELER OLACAK

 

Proje ile Bolu’ya, su sporlarının da yapılabileceği bir göletin yanı sıra sayfiye ve rekreasyon merkezi kazandırılacağını kaydeden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Proje ile Bolu’da yaşayanların deniz özlemini gidermeyi ve Bolu’yu su sporlarının da merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Bolu Büyüksu Deresi'nde hayata geçirilecek bu proje ile derenin 1 kilometrelik kısmı, 100 metre genişliğine varan bir gölet haline getirilerek, deniz kumuyla yapay bir plaj oluşturulacak. Göletteki suyun yüksekliği yaz aylarında lastik savak ile 2,5 metreye çıkartılacak, kış aylarında ise lastik savak indirilerek suyun dere üzerinde akması sağlanacak. İçerisinde Bolumuza yakışan bir Termal Otel olacak. Termal suyumuz Karacasu üzerinden gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Şehrimizi su ile buluşturmak istiyoruz" diye konuştu. 

 

YÜZME İMKANI 

 

Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi üyelerine sunumu yapılan projenin bir avam projesi olduğunu söyleyen Yılmaz, "Taraflardan gelen görüşler doğrultusunda proje son halini alacak. Doğa, spor ve sağlık turizmini önceliklerimiz arasına aldık. Bolu Belediyesi olarak Bolu’yu yaşanabilir bir dünya şehri yapmayı hedefliyoruz. Doğa ile uyumlu bir turizm ve spor cazibe merkezi oluşturmak için yola çıktık. Çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu amaçla geliştirdiğimiz 'Karaçayır Olimpiyat Spor Kompleksi Projesi'ne paralel olarak 'Büyüksu Park Rekreasyon Projesi'ni yürütüyoruz. Proje kapsamında oluşturulacak gölette, yüzme imkânının yanı sıra kürek ve kano gibi su sporları da yapılabilecek" ifadelerini kullandı. 

 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
 • DEV PROJE ŞEKİLLENİYOR!
5 yorum yapılmış
 • aa
  19 Ocak 2016 • 14:42
  Bu pureje buyuksu bolgesinin tarimdan arindirmak icin yapilan bir pureje bence bolu halki yuzmeden su siporlari yapmadan durabilir ama buralardan kalkan tarimi yemeden duramaz rant icin yapilmis bir pureje bence
 • vatanda
  19 Ocak 2016 • 17:03
  Proje, proje iyi de, yollar da proje gibi. Şu yolları yapsa belediye güzel olacak
 • sadsjkq
  19 Ocak 2016 • 17:27
  iğrenç bi proje
 • memur
  22 Ocak 2016 • 11:07
  İnş güzel bir proje olur. Eleştirmek kolay ama yapmak zor. Hayırlı olsun.
 • vehbturker
  7 Temmuz 2016 • 10:00
  projeleınızı sıyasetten uzak bolu haıkının ımkanına sunmanızdan dolayı tesekkurlerımı sunnuyorum emın olunuz adınız yıllarca tesekkurle anılacaktır ınsallah hayata gecer guzel kazanımlarımızın devamı gelır boluyu eskısehırın yolunda bır ıl olarak gorur fazlamızında oldugunu sayenızde gosterırız yolun acık engel tanımayan bırbaskan olmanı temennı eder allah yar ve yardımcın olsun derken tesekkurlerımı arz ederım yolun acık olsun
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.