Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMAYALIM

4 Ocak 2016

Son yılların en soğuk kış ayını geçiren Bolu’da belediye ekipleri sokak hayvaları için kentin birçok noktasına mama bıraktı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Sokaklarda yaşayan hayvanlarımız için ekiplerimizi seferber ettik” dedi.

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokaklarda yaşayan kedi, köpek ve kuşlar için parklar ve kentin önemli noktalarına mama bıraktı. Kışın ısıtma ve yazın soğutma sistemi ile Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından birisine sahip olan, sokak hayvanları için bayat ekmek toplama kutuları ve kedi evleri gibi birçok farklı projeye imza atan Bolu Belediyesi, kış mevsiminin sert geçtiği bugünlerde de hayvanların yaşama tutunabilmeleri adına çalışmalarına hızla devam ediyor.

BAŞKAN YILMAZ TALİMAT VERDİ

Geçtiğimiz günlerde yer yer -20 derecenin altına düşen hava sıcaklıkları ile Türkiye’nin en soğuk ili olan Bolu’da, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın talimatıyla Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından şehrin tespit edilen birçok noktasına sokak hayvanları için yiyecek bırakıldı. Ayrıca yine Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Kuş Evleri Projesi kapsamında şehirde bulunan ağaçlara kurulan kuş evlerine de yem konuldu.

“VATANDAŞLARIMIZ DA DUYARLI OLSUNLAR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sokak hayvanları için ekiplerin seferber edildiğini ifade ederek, “Onlarda bizler gibi canlı. Sokak hayvanları için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz kentin belirli bölgelerine mama bıraktı. Bütün vatandaşlarımızın da sokak hayvanları konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.