VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DİYARBAKIR SALDIRISINA TEPKİ

30 Kasım 2015

Hukukçular Derneği Bolu İl Temsilcisi Avukat Fikret Çıracı, “Terör kanlı ve alçak yüzünü bu kez Diyarbakır’da göstermiştir. Son zamanlarda iyice köşeye sıkışan terör yanlıları yeni kaos planlarını ortaya koymuşlardır. Konuşan herkesi susturmanın bir örneği Diyarbakır’da yaşanmıştır. İki polisimizin şehit edilmesi bizleri derinden üzmüştür” dedi.

Yazılı basın açıklaması yayınlayan Fikret Çıracı, “Yine, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ifade özgürlüğü kapsamında basın açıklaması yaptığı sırada bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybetmesi, bizi insani olarak, hassaten; kendisinin bir meslektaşımız olması hasebiyle derinden üzmüştür. Diyarbakır Barosu gibi önemli bir baro başkanının öldürülmesi, terörün ne denli gözü kara bir noktaya geldiğini göstermiştir. Savunulan düşünce ne olursa olsun; şiddete başvurmadan tüm fikirlerin tartışılıp konuşulabilmesi, öncelikle hukukçular olarak bizim temel ilkelerimizdendir.  Hiç kimse sadece düşüncesinden dolayı yargılanmamalı, kınanmamalıdır. Özgür ve hukukun hakim olduğu toplumun gereği, budur. Bu noktada, bu olay tekrar göstermiştir ki; silah hiçbir zaman bir düşünceyi savunma ve yayma aracı olmamıştır ve olmayacaktır.  Çatışma ortamı ve kaos tüm bireylerin zararınadır. Bu nedenle, silahları bırakmanın ve şiddete son vermenin; elinde gayr-ı meşru bir şekilde silah tutanların bir an evvel bu silahlarını bırakmasının önemi biraz daha anlaşılmıştır” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜN KARŞISINDA VE MİLLETİN BİRLİK VE KARDEŞLİĞİNİN YANINDAYIZ”

“Ülkenin birlik ve beraberliğe yine çokça ihtiyaç duyulan bir zamanda, tüm yurttaşlarımız sağduyu ve birlik-beraberlik duygusu içerisinde önceki provokasyonları bozduğu gibi bunu da bozacaktır. Memleketin her bir ferdinin Türkiye’ye aidiyet hissiyle terörün karşısında olması her zamankinden daha ehemmiyetlidir. Yanlış bilgi ve yönlendirmelerle halkın iradesine tecavüz kabul edilmemelidir. Bu menfur olay neticesi şehit olan polislerimize ve yaşamını yitiren Tahir Elçi’ye Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyor; Hukukçular Derneği olarak terörün karşısında ve milletin birlik ve kardeşliğinin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.” 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.