Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MEHMET AYDIN O KONUŞMAYI ANLATTI

29 Ekim 2015

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun kendisini telefpnla arayarak, “Ben bir avukatım, gerekirse PKK’lılarında avukatlığını yaparım” dediğini ifade etti.

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Doğu’da ‘DHKP-C ile çatışan Türk askerlerine dava açacağım’ şeklinde söylemleri olduğunu belirtmişti. Konu ile ilgili olarak tekrar basın mensuplarıyla bir araya gelen Aydın, Sezgin Tanrıkulu’nun kendisini telefonla arayarak,  ‘PKK’nın avukatlığını yaparım’ dediğini söyledi.

“GEREKİRSE PKK’LILARIN AVUKATLIĞINI YAPARIM”

Mehmet Aydın, “Habur’dan ülkemize gelen PKK’lı teröristlerin avukatlığını yapıp yapmadığını sordum ve aldığım cevap, ‘Ben bir avukatım, gerekirse PKK’lılarında avukatlığını yaparım’ oldu. Sezgin bey o basın açıklamamda bahsetmiş olduğum konularla ilgili DHKP-C ile çatışan polis ve askerleri savcılığa şikayet edeceğim şeklindeki cümlenin kendisine ait olmadığını ve internette kasıtlı olarak yazıldığını söyledi. Ben de kendisine peki Güneydoğudaki Emniyet güçlerinin teröre karşı yapmış olduğu mücadele konusunda şikayette bulunup bulunmadığını sordum. Verdiği cevapta bu konuda yapılan müdahalenin hukuki olup olmadığına dair mecliste bir araştırma komisyonu kurulmasına dair teklifte bulunduğunu söyledi. Ardından Habur’dan ülkemize gelen PKK’lı teröristlerin avukatlığını yapıp yapmadığını sordum ve aldığım cevap; ‘Ben bir avukatım, gerekirse PKK’lılarında avukatlığını yaparım’ oldu” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.