VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ERCOŞKUN'DAN ÇİFTÇİLERE MÜJDE

13 Ekim 2015

AK Parti Bolu Milletvekili ve 1'inci sıra adayı Ali Ercoşkun, “120 milyon TL maliyete sahip Bolu Ovası Kapalı Sulama Sistemi Projesi'nin hizmete geçişiyle merkezde 58 bin 700 dekar tarımsal alan modern yöntemlerle sulanacak” dedi. Ercoşkun ayrıca, “Yeni dönemde yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz” diye konuştu.

YEM VE GÜBREDE KDV KALKIYOR

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, seçim çalışmaları çerçevesinde İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde tedavi gören hasta vatandaşlarla bir araya geldi. Ercoşkun hastane ziyareti sonrasında Kuruçay mevkii D-100 Karayolu üzerinde patates satışı yapan Hüsamettin Biçer ve Muhammed Köse isimli yerli üreticilerle de bir araya geldi. Ercoşkun, “Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz” dedi.

BOLU PATATESİNİN LEZZETİ HERKESİN DİLİNDE

Bolu patatesinin kalitesi ve lezzetinin Türkiye’de artık herkesçe bilindiğini belirten Ercoşkun, “Bolu patatesi, ilimiz dışına çıktığımızda en değerli hediyemiz. İlk milletvekili seçildiğimde, Bolu’daki çiftçilerimizden alarak 10’ar kilogramlık çuvallardan oluşan bir kamyon patatesi Meclis’e götürdüm. Meclis’te AK Parti grubundaki milletvekili arkadaşlarıma ve oradaki çalışanlara dağıttım. O patatesi tüketen arkadaşlar şimdi beni gördüklerinde, ‘O patatesin lezzetini unutamıyoruz’ diyorlar” şeklinde konuştu.

“DAHA İYİSİNİ YAPMAK LAZIM”

Çiftçi Bağkur emeklilerinin 2002’de 50-60 lira aylık aldıklarını hatırlatan Ercoşkun, rakamın 2015’te 800 TL’yi aştığını belirterek, “Şu an en düşük çiftçi emekli aylığı 800 TL’yi aşmış durumda. Peki, bu yeter mi? Hayır, yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. İnşallah çok güzel ve yerinde çalışmalarımız var” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.