Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

YILMAZ, İLK KADIN MUHTAR VE KUAFÖRLE...

8 Temmuz 2015

Bolu Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Sultan Hamamı vatandaşlar tarafından büyük beğeni almaya devam ediyor.

Bolu Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Sultan Hamamı vatandaşlar tarafından büyük beğeni almaya devam ediyor. Hamam, gerek mimari restorasyonu gerekse hizmet kalitesi ve personeli ile görenleri büyülüyor. Bolu’nun ilk kadın muhtarlarından Müşerref Çörüş (Sağdaki) ile Bolu’nun ilk kadın kuaförü ve Sultan Hamamı’nın ilk işletmecisi olan Nazile Alagözoğlu (Soldaki) hamamı ziyaret ederken, Başkan Yılmaz’da Çörüş ve Alagözoğlu’na eşlik etti.

Bolu Belediyesi tarafından restorasyonu yapılarak son derece modern bir güzellik merkezi ve hamam olarak Boluluların hizmetine açılan Tarihi Sultan Hamamı, vatandaşlar tarafından beğeni almaya devam ediyor. Gelen herkesin özellikle restorasyonu, personeli ve hizmetinden son derece memnun kaldığı hamamın son ziyaretçileri ise Bolu’nun ilk kadın muhtarlarından Müşerref Çörüş ile Bolu’nun ilk kadın kuaförü ve Sultan Hamamı’nın ilk işletmecisi olan Nazile Alagözoğlu oldu.

BOLU’NUN İLK KADIN KUAFÖRÜ

1930 doğumlu ve Sultan Hamamının ilk işletmecilerinden olan Nazire Alagözoğlu, hamamdaki inanılmaz değişime ve hizmet kalitesine hayran kaldığını belirterek; “Bolu’da ilk kadın kuaförü ve Sultan Hamamını ilk işleten biziz. 30 Yıl boyunca bu hamamı işlettik. Şu anda bakıyorum da hamam inanılmaz bir değişim geçirmiş. Belediye aldıktan sonra harika bir yer olmuş. Başkanımızdan Allah razı olsun ki burayı bu hale getirerek yeniden hizmete açmış” dedi.

BOLU’NUN İLK KADIN MUHTARI

Bolu’nun ilk kadın muhtarı olan ve 15 yıl boyunca Aktaş Mahallesi Muhtarlığı yapan Müşerref Çörüş de Sultan Hamamı’nı çok beğendiğini belirterek; “Sultan Hamam harika bir hamam olmuş. Eski haliyle mukayese bile edilmez ve çalışanlar da çok güzel ilgileniyor. Ben böyle bir hamam beklemiyordum. Eski halini de bildiğim için şimdi ki hali fevkalade güzel olmuş” diye konuştu.

1 yorum yapılmış
  • vatandas
    7 Temmuz 2015 • 21:00
    Başkan olması gerektiği yere gelmiyor zaten özellikle gazı ve şehit yakınlarının iftar yemehine
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.