Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DARP İDDİALARI ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI

11 Şubat 2015

Haber: Ufuk ÇİLESİZOĞLU İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde çalışan erkek hemşire Enes Akfidan’ı darp ettiği ...

Haber: Ufuk ÇİLESİZOĞLU

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde çalışan erkek hemşire Enes Akfidan’ı darp ettiği iddia edilen Bolu Belediye Encümen Üyesi Muzaffer Zengin’in oğlu Furkan Zengin’den olayla ilgili ilk açıklama geldi. Zengin, iddiaları yalanlayarak, “Aramızda kısa süren tartışma yaşandı. Darp olayı kesinlikle olmadı. Olayın daha fazla büyümemesi için birbirimizden şikayetçi olmayacağımız konusunda da anlaştık” dedi.

İş adamı Furkan Zengin ozgurbolu.com’a yaptığı açıklamada, gece yarısı 40 derece ateş ile hastaneye tedavi olmak için gittiğini belirterek, görevlinin kendisine ‘Sen kimsin lan’ dediğini söyledi.

İŞTE O AÇIKLAMA…

“Yapılan tedavi sonucunda 3 tane serum takıldı. Serumların bitmesi üzerine reçete yazdırmak için ve damar yolu iğnesini çıkarmak için acil müşahede odasından acil servise geçiş yaptım. Hastane görevlilerinden damar yolunu çıkarmaları konusunda istekte bulundum. Daha sonrasında ismini sonradan öğrendiğim Enes Akfidan isimli görevli hemşire arkadaş sedyede beklememi belirtti. Daha sonrasında olay esnasında kız arkadaşım sizi bekliyoruz dediğinde, “doktor kalacak dedi” diye belirtti. Ama doktor bunu bir önceki hasta için söylemişti.

“KARŞILIKLI ANLAŞTIK”

Kız arkadaşım bunu bu şekilde ifade edince, ‘biraz daha beklesin’ diye lakayıt ve gevşek hareketlerle söylemde bulundu. Ardından bir sonra kız arkadaşımın, ‘Bekliyoruz bizim işimiz bitti, damar yolunu çıkartırsan çıkış yapacağız” demesi üzerine ‘Beklesin’ diye ikinci kez cevap verdi. 3’üncü defada ben seslendim, “Kardeşim damar yolunu çıkartırsan çıkış yapacağım” diye belirttim. Enes Akfidan adlı hemşire “Gel buraya çıkartırım” diyerek gevşek ve rahat hareketlerine devam ederek rahatsız etti. Damar yolunu sağa doğru gerdirerek damara yırtacak şekilde asılıp çıkarttı.

"BEN DOKTOR DEĞİLİM DİYE BAĞIRDI"

Canım yandığı için bir süre sonra yanına gidip “sen bu işi ne zamandan beri yapıyorsun?” dediğimde, “ ben doktor” değilim diye bağırarak azarladı. Bende o esnada damar yolunun bildiğim üzere nasıl çıkartılacağını tarif ettim. Sonra kız arkadaşımla uzaklaşırken, “ sende haklısın” dediğimde bana elini kaldırarak,” sen kimsin lan” diyerek defalarca hazmedemeyeceğim şekilde küfür ve hakaretler sarf etti. Bu olay üzerine aramızda kısa süreli bir tartışma meydana geldi. Ardından güvenlik görevlisinin arkasına saklanarak küfür ve hakaretlerine devam etti. Olay yerine polislerin gelmesi üzerine tartışmayı bitirdik. Olayın daha fazla büyümemesi için birbirimizden şikayetçi olmayacağımız konusunda anlaştık.

Olay bu şekilde meydana gelmiş olup, basında çıkan haberler tamamıyla şahsımı ve itibarımı zedelemek amacıyla yapılmıştır. Başıma gelen üzüntü verici bu olayın, hastane güvenlik kamerası kayıtları incelenerek, doğruluğunun ve haklılığımın en kısa sürede ispatlanacağına inanıyorum.”

2 yorum yapılmış
  • okuyucu
    11 Şubat 2015 • 22:00
    O hastanede yaşanan ilk hemşire vukuatı değil bu...İletişim ve adap dersleri almaları gerek..
  • Kerem
    24 Mayıs 2020 • 16:26
    Bence bu olay şahıs üzerine yapılan bir darp devlet üzerine yapılan bir saldırıdır
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.