VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY'A MÜJDE

19 Eylül 2014

Bolu turizm alanında yeni bir atılıma hazırlanıyor. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, ilde yatak ...

Bolu turizm alanında yeni bir atılıma hazırlanıyor. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, ilde yatak kapasitesinin 5 yılda 7 binden 20 bine çıkarılması planladıklarını belirtti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz aynı zamanda Beşiktaş ve Galatasaray kulüpleri için tesis yeri tahsis ettiklerini dile getirdi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şehrin turizm yatırımları konusunda yeni bir atağa kalkacağını belirterek, ilin turizm gelişme bölgesi olarak ilan edilmesi yönünde çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Dünya Gazetesine verdiği demeçte hedeflerinin şehri tam bir turizm kenti yapmak olduğunu söyledi. Karacasu’dan başlayıp Kartalkaya’yı kapsayan alanın turizm gelişim bölgesi ilan edilmesi için mevzuat hazırlıklarının tamamlandığını belirten Yılmaz, 1 ay içinde sonuç alınacağını, bu işlem tamamlanınca Bolu’ya yapılacak turizm yatırımlarının artık 5’inci bölge teşvik unsurlarından yararlanacağını aktardı. Yılmaz, turizm bölgesi ilan edilen yerlere Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 30 milyon dolarlık projelendirme desteği verdiğinin altını çizdi.

 

İkinci Abant geliyor!

Bolu’nun mevcut yapısıyla turizm konusunda önemli bir uğrak yeri olduğuna dikkat çeken Yılmaz, geçen yıl Bolu’da turizm amaçlı 30 binin üzerinde yabancı konuk ağırladıklarını söyledi.

Bolu’da deniz dışında turizmin bütün unsurlarının yer aldığını dile getiren Yılmaz, deniz açığını sayısı 140’ı aşan göllerle kapattıklarını, turistlere sağlıktan, yürüyüşe, bisiklet gibi doğa sporlarından tarih gezilerine ve kamp faaliyetlerine kadar her türlü hizmeti vereceklerini vurguladı. Yılmaz şu bilgileri verdi:

“Plansız yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. 5 yılda yatak kapasitemizi 7 binden 20 bine çıkarmayı planlıyoruz. Oteller, kayak merkezleri ve golf sahalarının yer aldığı çok büyük bir yatırım hamlesi başlatıyoruz. Seben gölünün etrafında ikinci bir Abant oluşturacağız. Burada katma değeri yüksek hizmet verilecek. Gelir düzeyi yüksek kitleye hitap edecek. Turizm yatırımı yapmak isteyenlere her türlü bürokratik kolaylığı sağlayacağız.” Turizmin gelişmesi için havaalanının çok önemli olduğunu dile getiren Yılmaz, bu konuda çalışmaların sürdüğünü, Avrupa’nın en uzun teleferik hattı olacak Gölcük- Karacasu projesinin de devam ettiğini anlattı.

‘BJK ve GS’nin yeri hazır’

Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin tesis yatırımı yapmaları için çok uygun iki yeri tahsis ettiklerini belirten Yılmaz, “Her iki kulübümüzün de gelip yatırım yapmalarını bekliyoruz. Beşiktaş talebimizi kabul etti” dedi. Yılmaz, Alman Neuss Belediyesi, Türk Kızılayı ve Alman Kızılhaç’ı ile birlikte Avrupa Birliği nezdinde yapılacak ‘Yaşlılar Köyü Projesi’ ile Türkiye’de ve dünyada ilk defa çok kapsamlı Yaşlılar Köyü’nü Bolu’da kuracaklarını vurguladı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.