VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"RAMAZAN ÇELİK ORGANİZASYON İÇİN UYGUN DEĞİL"

8 Eylül 2014

Bolulu şarkıcı Ramazan Çelik’in Gaziler Günü nedeni ile Bolu Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve ...

Bolulu şarkıcı Ramazan Çelik’in Gaziler Günü nedeni ile Bolu Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve sponsor işadamı Orhan Uçar tarafından organize edilen program öncesi Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı tarafından veto edildiği iddialarına Bolu Valiliği’nden yanıt geldi.

Bolu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mahalli gazetelerde “Ramazan Çelik’e Vali Yardımcısı’ndan veto” başlıklı haberlerde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasını ihtiyaç duyulmuştur.

Valilik olarak 19 Eylül Gaziler Günü’nün anlamına ve önemine uygun olarak anılması amacıyla Vali Yardımcısı başkanlığında bir komite oluşturulmuştur. Söz konusu komite Gaziler Günü ile ilgili bir program hazırlamış, programın her ayrıntısı detaylı olarak görüşülmüş ve karara bağlanmıştır.

Günün anlam ve önemi ile konuklarımızın da hassasiyeti düşünüldüğünde anma programını hazırlayan komitenin bilgisi dışında organize edilen ve belirli bir safhaya getirildikten sonra komiteye sunulan müzik eşliğinde bir yemeğin düzenlenmesi şehit yakınlarını ve gazilerimizi rahatsız edebileceği düşüncesiyle uygun görülmemiştir.

Her bulunduğu ortamda İlimizin tanıtımına katkılar sağlamaya çalışan ve birçok kişi tarafından sevilen ve beğenilen Bolulu bir sanatçımızın veto edilmesi kesinlikle söz konusu değildir.

Uğruna büyük mücadeleler verilerek ve bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Valilik olarak biz de şehitlerimize ve gazilerimize her zaman sahip çıkıyor, Gaziler Günü’nde de şehitlerimizi anmaya, gazilerimizi ve şehit yakınlarını da en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.